Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziałkowców zalewa, bo syndyk sprzedał działkę z pompami

Działkowców zalewa, bo syndyk sprzedał działkę z pompami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 marzec 2020 20:07

Rodzinne Ogrody Działkowe przy ulicy Toruńskiej 390 od kilku miesięcy są zalewane, a właściwie przez większy czas są zalane. Radna Grażyna Szabelska zorganizowała wraz z pokrzywdzonymi mieszkańcami konferencję prasową. Władze miasta przyczyn szukają natomiast w działalności syndyka masy upadłościowej dawnego Zachemu.

Radna o problemie zalewanych działek mówiła przed tygodniem na sesji Rady Miasta. Złożona przez nią interpelacja doprowadziła do wizji lokalnej pracowników ratusza, na ternie ROD w Łęgnowie. Jak czytamy w odpowiedzi na interpelacje, Urząd Miasta za najbardziej prawdopodobny powód zaistniałej sytuacji uważa wyłączenie pomp w sąsiadującym z tym terenem ujęciem wody dla dawnych zakładów chemicznych Zachem. Syndyk masy upadłościowej sprzedał obszar ujęcia wody prywatnej firmie, która nie widziała potrzeby dalszej eksploatacji pomp.

 

Mamy po raz kolejny konflikt interesu społecznego i ekologicznego z ekonomicznym. Wyłączenie przez syndyka tzw. ujęcia barierowego w innej części Łęgnowa, to zdaniem ekspertów główna przyczyna skażenia wód podziemnych. Syndyk natomiast tłumaczy, że musi działać wedle przepisów, które nakazują mu zaspokoić w jak największym stopniu roszczenia wierzycieli dawnego Zachemu, środki na ten cel pozyskuje natomiast m.in. ze sprzedaży mienia dawnych zakładów chemicznych.

 

Radna dzisiaj wystąpiła do prezydenta o podjęcie pilnych działań, które zabezpieczą bezpieczeństwo zalewanych mieszkańców Łęgnowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu