Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo naszej interwencji zniknęły z sieci informacje mogące wprowadzać odbiorców w błąd

Po naszej interwencji zniknęły z sieci informacje mogące wprowadzać odbiorców w błąd

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 marzec 2020 00:10
Po naszej interwencji zniknęły z sieci informacje mogące wprowadzać odbiorców w błąd Fot: Paul Pasieczny

W ubiegłym tygodniu Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący wpływu na środowisko spółki Nitro-Chem oraz kwestii dotyczących jej sporu z podmiotem Chemwik. Na jednej ze stron internetowych pojawił się rzekomo ten raport w całości, choć jak ktoś znał się na sprawie, to zauważył, iż z raportem NIK miał on jedynie wyrwane z kontekstu sformułowania z opracowana NIK. Mogło to wprowadzać w błąd odbiorców.

 

Ponadto treść nazwana na stronie ,,tygodnikbydgoski” raportem NIK powstała w Nitro-Chem, jako komunikat prasowy. Czyli był to materiał strony kontrolowanej, a nie instytucji kontrolującej jak wstępnie wskazano. Zważywszy na to, że kilka tygodni temu Nitro-Chem na tej stronie reklamował się, kierując się interesem społecznym wystąpiliśmy o ujawnienie faktur.

 

Nitro-Chem nie chciał udzielić tak szczegółowej informacji, jedynie poinformowano nas, że wydawca ,,tygodnikbydgoski” w ciągu ostatnich 5 lat świadczył usługi dla tej spółki o wartości 1,2 tys. zł Jednocześnie Nitro-Chem zapowiedział interwencje na stronie ,,tygodnikbydgoski”, w celu weryfikacji podanej informacji. W piątek treść została zmieniona.

 

W dniu 28 lutego 2020 roku spółka NITRO-CHEM przekazała  drogą mailową do redakcji bydgoskich mediów jednakowy komunikat w sprawie raportu Najwyższej Izby Kontroli.  Nie mieliśmy żadnego wpływu na ostateczną treść jakichkolwiek publikacji. Odpowiedzialność za to  ponoszą poszczególne redakcje, w tym redakcja portalu tygodnikbydgoski.pl - informuje nas Nitro-Chem.

 

Tak prezentowała się treść jeszcze w czwartek 5 marca:


Kropki oznaczają przerwę w cytowanym obrazie

 

Tak natomiast od piątku 6 marca:

 

Zmiany wydają się niewielkie (podkreślone na czerwono) – usunięcie informacji, iż jest to rzekomo cały raport NIK oraz podpisanie autorstwa tekstu, iż pochodzi on z Nitro-Chem. Pokazuje to jednak, jak nie wiele wystarczy, aby tekst mógł wprowadzać odbiorcę w błąd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu