Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrunwaldzka, Nakielska, Szubińska – gdzie panuje największe natężenie ruchu?

Grunwaldzka, Nakielska, Szubińska – gdzie panuje największe natężenie ruchu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 marzec 2020 06:52

Wymienione ulice będą w przyszłości komunikować centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Którą z nich kierowcy jeżdżą najczęściej?

Obecnie jesteśmy świadkami kończenia przebudowy ulicy Grunwaldzkiej do standardu dwupasmowego na całym odcinku, pomiędzy Osową Górą i Czyżkówkiem powstanie dodatkowo buspas. Szubińska jest dwupasmowa, problemy z jej przepustowością pojawiają się dopiero w gminie Białe Blota, gdzie rozważana jest budowa obwodnicy. Nakielska jednopasmowa skupia w dużej mierze ruch z Łochowa i Łochowic – plany modernizacji są, ale oddalone w czasie, przy czym nie zakłada się aż takiego standardu jak na Grunwaldzkiej czy Szubińskiej. Drogowcy tłumaczą, że na Nakielskiej z uwagi na mieszkańców dąży się do uspokajania ruchu.

 

Radny Szymon Róg w interpelacji poprosił o dane pomiarowe, odnośnie średniego natężenia ruchu pojazdów. Najwięcej pojazdów w kierunku do centrum Bydgoszczy zmierza Szubińską, średnio ponad 15,2 tys. dziennie, w drugą stronę jest to jednak już tylko 12,18 tys. Na drugim miejscu mamy Grunwaldzką – ponad 14 tys. w kierunku centrum i ponad 14,8 tys. w kierunku ronda Maczka, jest to zatem główna droga w kierunku poza Bydgoszcz. Na Nakielskiej mamy prawie 9,7 tys. w kierunku centrum.

 

Pomiarów dokonano na skrzyżowaniach: Szubińska / Żwirki i Wigury, Grunwaldzka/ Kanałowa oraz Nakielska/ Bronikowskiego.

 

Łącznie mamy na tych trzech ulicach natężenie na poziomie 40 tys. pojazdów dziennie. Dla porównania pisaliśmy kilka dni temu o Węźle Wschodnim, gdzie na skrzyżowaniu Fordońskiej z Kamienną dziennie przejeżdża około 70 tys. samochodów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu