Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrunwaldzka, Nakielska, Szubińska – gdzie panuje największe natężenie ruchu?

Grunwaldzka, Nakielska, Szubińska – gdzie panuje największe natężenie ruchu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 marzec 2020 06:52

Wymienione ulice będą w przyszłości komunikować centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Którą z nich kierowcy jeżdżą najczęściej?

Obecnie jesteśmy świadkami kończenia przebudowy ulicy Grunwaldzkiej do standardu dwupasmowego na całym odcinku, pomiędzy Osową Górą i Czyżkówkiem powstanie dodatkowo buspas. Szubińska jest dwupasmowa, problemy z jej przepustowością pojawiają się dopiero w gminie Białe Blota, gdzie rozważana jest budowa obwodnicy. Nakielska jednopasmowa skupia w dużej mierze ruch z Łochowa i Łochowic – plany modernizacji są, ale oddalone w czasie, przy czym nie zakłada się aż takiego standardu jak na Grunwaldzkiej czy Szubińskiej. Drogowcy tłumaczą, że na Nakielskiej z uwagi na mieszkańców dąży się do uspokajania ruchu.

 

Radny Szymon Róg w interpelacji poprosił o dane pomiarowe, odnośnie średniego natężenia ruchu pojazdów. Najwięcej pojazdów w kierunku do centrum Bydgoszczy zmierza Szubińską, średnio ponad 15,2 tys. dziennie, w drugą stronę jest to jednak już tylko 12,18 tys. Na drugim miejscu mamy Grunwaldzką – ponad 14 tys. w kierunku centrum i ponad 14,8 tys. w kierunku ronda Maczka, jest to zatem główna droga w kierunku poza Bydgoszcz. Na Nakielskiej mamy prawie 9,7 tys. w kierunku centrum.

 

Pomiarów dokonano na skrzyżowaniach: Szubińska / Żwirki i Wigury, Grunwaldzka/ Kanałowa oraz Nakielska/ Bronikowskiego.

 

Łącznie mamy na tych trzech ulicach natężenie na poziomie 40 tys. pojazdów dziennie. Dla porównania pisaliśmy kilka dni temu o Węźle Wschodnim, gdzie na skrzyżowaniu Fordońskiej z Kamienną dziennie przejeżdża około 70 tys. samochodów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu