Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBadaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Napisane przez  Redakcja / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 marzec 2020 00:59
Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka Fot: Carlos Paes

Polskie Radio PiK poinformowało, że niemieckim zespołem opracowującym szczepionkę na koronawirusa kieruje dr Mariola Fotin-Mleczek, obecnie mieszka w Niemczech, ale urodziła się w Bydgoszczy.

- Bardzo dużo wiemy o tym wirusie i przez to wiemy, gdzie jest jego słaba strona, jakiego klucza używa, żeby wtargnąć do naszych komórek i dlatego wszystkie działania, które są podejmowane na całym świecie są skierowane na to, co należy osiągnąć, gdzie jest słaba strona, którą należy zablokować – powiedziała Radiu PiK dr Mariola Fotin-Mleczek.

 

Niestety na szczepionkę będziemy musieli trochę poczekać. Zdaniem pani doktor być może powstanie latem, ale wtedy będzie ona dopiero testowana klinicznie. Na świecie jest kilka zespołów, które pracują nad szczepionką, pojawiają się informacje, iż być może uda się ją opracować nawet za kilka tygodni. Rzeczywistość zweryfikuje jednak na ile są one realne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu