Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły

Urzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 marzec 2020 00:48
Urzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły Fot: Paweł Zielke

Wojewoda w piśmie datowanym na 27 lutego – w wystąpieniu pokontrolnym – ocenia, iż organizacja ruchu w okolicach Starego Rynku zawiera nieprawidłowości. Główna nieprawidłowość dotyczy wyłączenia możliwości wjazdu i parkowaniu na przestrzeń wokół Katedry. Spór o to bydgoski ratusz z biskupem prowadzi od jesieni.

 

Zdaniem wojewody w dokumentach brakuje dowodów na uznanie ciągu drogi wokół Katedry za drogę gminną. Wojewoda oczekuje, że prezydent w ciągu 30 dni wyłączy z nowej organizacji ruchu ciąg wokół Katedry. Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały, oczekiwanie dotyczy przestania obowiązywania zakazów wprowadzonych na tym terenie, czy zakazu ruchu z którego zwolnione są jedynie pojazdy dojeżdżające do garaży biskupa. Teoretycznie oznaczałoby to możliwość również parkowania w obrębie Katedry.

 

Ratusz zamierza się do zaleceń wojewody odnieść w ciągu 30 dni. Pamiętajmy, że decyzją prezydenta ciąg wokół Katedry został uznany za drogę pożarową, czyli nie wiadomo czy cofnięcie zakazu zmieniłoby w praktyce wiele, bowiem specyfiką dróg pożarowych jest umożliwienie sprawnego dojazdu straży pożarnej, natomiast zaparkowane wokół kościoła pojazdy tylko by to utrudniały.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu