Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły

Urzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 marzec 2020 00:48
Urzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły Fot: Paweł Zielke

Wojewoda w piśmie datowanym na 27 lutego – w wystąpieniu pokontrolnym – ocenia, iż organizacja ruchu w okolicach Starego Rynku zawiera nieprawidłowości. Główna nieprawidłowość dotyczy wyłączenia możliwości wjazdu i parkowaniu na przestrzeń wokół Katedry. Spór o to bydgoski ratusz z biskupem prowadzi od jesieni.

 

Zdaniem wojewody w dokumentach brakuje dowodów na uznanie ciągu drogi wokół Katedry za drogę gminną. Wojewoda oczekuje, że prezydent w ciągu 30 dni wyłączy z nowej organizacji ruchu ciąg wokół Katedry. Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały, oczekiwanie dotyczy przestania obowiązywania zakazów wprowadzonych na tym terenie, czy zakazu ruchu z którego zwolnione są jedynie pojazdy dojeżdżające do garaży biskupa. Teoretycznie oznaczałoby to możliwość również parkowania w obrębie Katedry.

 

Ratusz zamierza się do zaleceń wojewody odnieść w ciągu 30 dni. Pamiętajmy, że decyzją prezydenta ciąg wokół Katedry został uznany za drogę pożarową, czyli nie wiadomo czy cofnięcie zakazu zmieniłoby w praktyce wiele, bowiem specyfiką dróg pożarowych jest umożliwienie sprawnego dojazdu straży pożarnej, natomiast zaparkowane wokół kościoła pojazdy tylko by to utrudniały.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu