Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpecjalne środki ostrożności na lotnisku

Specjalne środki ostrożności na lotnisku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 marzec 2020 13:41
Specjalne środki ostrożności na lotnisku Fot: Bartosz Bieliński

Port Lotniczy Bydgoszcz jest w pewnym sensie jedynym przejściem granicznym w województwie kujawsko-pomorskim, z tego też powodu służbę w nim pełnią funkcjonariusze Straży Granicznej. W obliczu światowej pandemii koronawirusa, przejścia graniczne są miejscem, gdzie powinny być podejmowane działania ograniczające przemieszczanie się zarażonych.

Dzisiaj niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały, że od poniedziałku czasowo zostaną zawieszone loty z Bydgoszczy do Frankfurtu. Linie lotnicze planują loty przywrócić 24 kwietnia.

 

Nadal latają samoloty PLL LOT do Warszawy oraz RyanAir. Wszystkie osoby wchodzące na teren lotniska będą przechodzić obowiązkowy pomiar temperatury ciała, tam samo będą kontrolowane osoby, które wysiadają z samolotów przylatujących do Bydgoszczy. W przypadku podejrzenia, pasażer zostanie poddanych dodatkowym procedurą zgodnie z zaleceniem sanepidu. Dyrekcja Portu Lotniczego zaleca też unikanie przebywania w terminalu bez wyraźnej potrzeby.

 

Trzeba się liczyć z tym, że powyższe procedury mogą przedłużyć czas odprawy, stąd też lepiej pojawić się w terminalu szybciej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu