Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZDMiKP również dzisiaj dodał nowe kursy. Czy to wystarcza?

ZDMiKP również dzisiaj dodał nowe kursy. Czy to wystarcza?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 marzec 2020 14:04
ZDMiKP również dzisiaj dodał nowe kursy. Czy to wystarcza? Fot: Bartosz Bieliński

Po fali krytyki jaka wylała się na Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, po decyzji o wprowadzeniu w dni powszednie rozkładów jazdy właściwych dla sobót, niemalże każdego dnia oferta komunikacji miejskiej w Bydgoszczy jest poprawiana. Również dzisiaj doszło do zmian na trzech liniach.

Od dzisiaj – 23 marca – według rozkładów właściwych dla dni powszednich kursują linie nr: 5, 64 i 99. Wraz ze zmianami z ostatnich dni: według rozkładów dla dni powszednich jeżdżą linie:5, 56, 59, 60, 61, 64, 68, 71, 77, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 98 i 99.

 

Pozostałe linie kursują według sobotnich rozkładów jazdy.

 

Zmniejszenie liczby autobusów przełożyło się na większy tłok w nich, co jest sytuacją nieodpowiedzialną w dobie epidemii koronawirusa. Czy wprowadzone w ostatnich dniach zmiany są wystarczające? Będziemy wdzięczni za sygnały o zapełnionych autobusach lub tramwajach, w celu eliminacji takich sytuacji w przyszłości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu