Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwaj bydgoscy radni oddali diety, kolejni planują taki krok

Dwaj bydgoscy radni oddali diety, kolejni planują taki krok

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 00:14

W czwartek radni Paweł Bokiej i Szymon Róg z Rady Miasta Bydgoszczy zapowiedzieli, że przysługującą im za marzec i kwiecień dietę radnego przekażą na walkę z epidemią COVID-19. Są pierwszymi, którzy mówią o tym publicznie, ale za nimi mogą pójść kolejni samorządowcy.

Pieniądze radni zamierzają przeznaczyć na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy, który znajduje się obecnie na pierwszej linii front walki z koronawirusem w naszym województwie oraz na jadłodajnie dla ubogich, którą prowadzą misjonarze z Bazyliki pw. św. Wincentego a'Paulo w Bydgoszczy.

 

Docierają do na sygnały od radnych z samorządów ościennych, iż również planują swoje uposażenia radnych przekazać na walkę z koronawirusem.

 

W ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na posiłki, które gotują księża misjonarze z Bazyliki. Wcześniej na codzienny posiłek przychodziło około 200 osób – bezdomni i ubodzy. W okresie epidemii ta liczba wzrosła do 300.

 

Z tego też powodu koszty tej działalności są też większe, dlatego wsparcie od radnych będzie na pewno przydatne. Możemy również przelać dowolną kwotę na konto - 75 1020 1475 0000 8002 0127 3739 Prosi się o podawanie w tytule przelewu: ,,Bazylika pomaga”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu