Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUTP również produkuje przyłbice ochronne dla lekarzy

UTP również produkuje przyłbice ochronne dla lekarzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 marzec 2020 00:51

O tym, że bydgoskie szpitale mają niedobory środków ochrony bezpośredniej pisaliśmy już wielokrotnie, od właściwie już tygodni przedsiębiorcy i ludzie dobrej woli robią wszystko, aby zorganizować w miarę swoich możliwości sprzęt ochrony. Ostatnio stało się modne drukowanie na drukarkach 3D przyłbic ochronnych, które są nieocenioną pomocą dla medyków, ale przede wszystkim ochroną.

Przyłbice od kilku dni drukują na swoich drukarkach przedsiębiorcy, pod koniec tygodnia inicjatywę wsparły również bydgoskie szkoły, które posiadają specjalistyczne drukarki. W podobnym czasie produkcję przyłbic rozpoczął Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

 

UTP planuje wyprodukować 1,5 tys. przezroczystych przyłbic. W pierwszej kolejności trafią one do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Uczelnia dziękuje firmie Inline Poland z Murowanej Gośliny, która nieodpłatnie przekazała surowiec potrzebny do produkcji.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu