Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 kwiecień 2020 00:02
Straż Miejska przechodzi pod rozkazy Policji Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Od dzisiaj na mocy decyzji wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przechodzi pod nadzór zwierzchni Policji. Podobną decyzję wojewoda podjął wobec wszystkich straży gminnych w naszym województwie, w tym również, tak samo postąpili pozostali wojewodowie w całym kraju.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński informuje, że strażnicy miejscy maja wspomagać policjantów, w kontrolowaniu, czy nie dochodzi do naruszania obostrzeń, które mają spowalniać rozpowszechnianie się koronawirusa. Od właściwie wtorku zakazane jest np. korzystanie z parków czy bulwarów, gdzie w ostatnim czasie tworzyły się skupiska ludzi.

 

W patrolowaniu policjantów wspierają już żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Od dzisiaj policjanci koordynując również pracę strażników miejskich, będą mogli lepiej rozdysponować siły.

 

Jednym z podstawowych zadań policjantów jest też sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 9 tys., z tego w samej Bydgoszczy 648 osób.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu