Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTVP Bydgoszcz manipuluje nagrywanym materiałem

TVP Bydgoszcz manipuluje nagrywanym materiałem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 kwiecień 2020 00:52

W sobotę w ,,Zbliżeniach” pojawił się materiał o inicjatywie ,,Książka na telefon” jednego bydgoskich księgarzy, który zainteresowanym nabyciem książki na czas epidemii, dowozi ją na rowerze. Pewnie temat nie zyskałby większej sławy medialnej, gdyby montażyści TVP Bydgoszcz nie postanowili nagranego materiału ,,poprawić politycznie”.

Rozmowę z właścicielem księgarni przeprowadzono w jego lokalu, w tle znajdowała się mała tęczowa flaga, kojarzona przez niektórych jako symbol środowisk LGBT. W trakcie montażu postanowiono pozbawić flagi barw. Zabieg niby niezbyt duży, ale z punktu widzenia medialnego jest to poważna rzecz, bowiem manipulowanie w obrazie jest rzeczą niedopuszczalną. Uderza to niestety we wiarygodność całego środowiska medialnego. Po tym, gdy zrobiło się o sprawie głośno na Facebook-u, na chwilę TVP Bydgoszcz podmieniło nagranie, umieszczając flagę w oryginale. Po chwili jednak ta wersja materiału znikneła.

 

 

 

W przypadku TVP taki incydent miał już miejsce kilka lat temu, gdy komentarza politycznego udzielał toruński poseł Arkadiusz Myrcha, który miał przyklejone do kurtki serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Montażyści TVP komputerowo wycieli serduszko – manipulacja wyszła , bowiem również rozmowę równolegle archiwizował współpracownik posła.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu