Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMisterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło, ale zaistniało

Misterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło, ale zaistniało

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 kwiecień 2020 21:56
Misterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło, ale zaistniało Archiwum

Co roku w Niedzielę Palmową w Fordońskie Dolinie Śmierci organizowane jest Misterium Męki Pańskiej, które rozwija się dzięki zaangażowaniu właściwie setek osób je przygotowujących. W tym roku miała być jubileuszowa XX edycja, poświęca w sposób szczególny św. Janowi Pawłowi II, którego 15. rocznica śmierci przypadła w czwartek. Epidemia koronawirusa te plany pokrzyżowała, ale udało się kilkuset osobom spotkać online.

 

O godzinie 16:00, gdy odbywa się zawsze pierwsza odsłona Misterium, refleksję z Doliny Śmierci przedstawił ks. Krzysztof Buchholz – To niezwykły czas, w którym zostaliśmy zatrzymani. Kiedy go tak naprawdę nie mamy, w pędzie dotychczasowym , nie było czasu aby spojrzeć na siebie, aby spojrzeć w głąb siebie, zobaczyć jak żyje, właściwie dokąd ono zmierza. Czy jest we mnie żywe, ludzkie oblicze, tego na którego obraz i podobieństwo jestem – Jezusa Chrystusa.

 

- Hasło tegorocznego Misterium miało być ,,Jestem z wami”. I właśnie Chrystus jest z nami – kontynuował.

 

Po wstępie zaprezentowany został list młodzieńca, który szukał Chrystusa oraz fragmenty misteriów z lat ubiegłych, aby móc w tę Niedzielę Palmową przeżyć mękę Jezusa Chrystusa, która jest tego dnia czytana podczas Mszy Świętych w ramach Ewangelii. Zobaczcie fragment (wykorzystano w nim modlitwę Gorzkich Żali, która w Wielkim Poście odbywa się w niedziele, ale niewiele osób mogło z nich w tym roku uczestniczyć z uwagi na epidemię):


Ksiądz Buchholz zachęcił również do przeczytania orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży, który w diecezjach jest przeżywany właśnie w Niedzielę Palmową. W tym orędziu papież pisze : Przy wielu okazjach wy, młodzi okazujecie, że umiecie cierpieć wraz z drugą osobą. Wystarczy zobaczyć jak wielu z was wielkodusznie poświęca się, gdy wymagają tego okoliczności. Nie ma katastrofy, trzęsienia ziemi, powodzi, które by nie powodowały, że grupy młodych wolontariuszy są gotowe do pomocy. Także wielka mobilizacja ludzi młodych, którzy chcą bronić świata stworzonego, świadczy również o waszej zdolności do usłyszenia krzyku ziemi

 

Jeżeli ktoś by chciał obejrzeć całą transmisję on-line, można również to uczynić:

Misterium Męki Pańskiej 2020 (online)

W tym roku Misterium w Dolinie Śmierci odbyło się on-line.

Opublikowany przez Portal Kujawski Niedziela, 5 kwietnia 2020

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu