Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Pracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 kwiecień 2020 14:41
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

Wirus COVID-19 dostał się również do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologi w Bydgoszczy. Wspomniany szpital obok Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego znajduje się na pierwszy froncie walki z koronawirusem.

Informację o stwierdzonym zarażeniu przedstawił na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa, która odbywa się w trybie zdalnym, marszałek Piotr Całbecki. W związku ze stwierdzonym zachorowaniem, kwarantanną zostało objętych 38 osób.

 

Do tej pory udało się uniknąć zarażeń personelu w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy.

 

Problemy z COVID-19 dotykają natomiast innych szpitali bydgoskich ,które nie są dedykowane w chwili obecnej walce z koronawirusem. Ponad 20 zachorowań miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy. Zachorowania stwierdzono również w Szpitalu Uniwersyteckim Jurasza, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, 10 Wojskowym Szpitalu oraz Szpitalu MSWiA.

 

Szpital Dziecięcy złagodził środki ostrożności

Na temat Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zrobiło się w kraju głośno, za sprawą wprowadzenia restrykcji uniemożliwiających przebywanie na oddziałach rodziców małych pacjentów, co było wcześniej stosowane. Wprowadzono to, aby zminimalizować dostanie się do placówki wirusa COVID-19.

 

Sprawa jest trudna, bowiem dzieci nie rozumieją przyczyny dlaczego opuszczają ich rodzice, co przekłada się na ich psychikę. O możliwość znalezienia kompromisowych rozwiązań pytał dzisiaj na sesji radny Jerzy Gawęda.

 

- Jak najbardziej chcielibyśmy, aby rodzice mogli być ze swoimi dziećmi – wyjaśniał marszałek Piotr Całbecki – To są decyzję, które podejmują lekarze, robią to w trosce o dobro pacjenta. Oczywiście lekarz jest lekarzem ciała i duszy, więc musi rozważyć jakie dobrać metody leczenia i rozważyć, co jest najlepsze dla pacjenta. (…) Nikt nie jest nieomylny i czasami podejmowane decyzje , kiedy zagląda nam groźba epidemii w oczy i mamy sygnały, że nie kontrolujemy tego systemu to być może te decyzje są podejmowane czasami na wyrost (…) Po konsultacji z różnymi specjalistami w szpitalu, te ograniczenia zostały złagodzone i w tej chwili nie są one tak restrykcyjne jak były one w zeszłym tygodniu. Musimy zaufać lekarzom.


Marszałek poinformował, że pomimo dostania się do szpitala wirusa COVID-19, na szczęście nie zachorował żaden pacjent.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu