Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKadry z Misterium

Kadry z Misterium

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 kwiecień 2020 18:31

XX jubileuszowe Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci się nie odbyło z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Osoby przez lata zaangażowane w to dzieło zorganizowali akcję ,,Kadr z Misterium”, w którym dzielili się swoimi przeżyciami i wspomnieniami. Gdy spojrzy się na te kadry szerzej, to opowiadają one ciekawą opowieść

Nie jest to co prawda typowa opowieść ewangelicka, ale są to ludzkie opowieści, o spotykaniu Chrystusa przy tworzeniu tego przedsięwzięcia, o spotykaniu go w interakcji z innymi ludźmi. Misterium to co roku wielkie przedsięwzięcie logistyczne, nie zawsze wszystko układa się z planem, stąd też trzeba się mierzyć z różnymi przeciwnościami, które wywołują niekiedy ogromny stres, z którymi trzeba się zmierzyć. Tej walki organizatorów z różnymi przeciwnościami nie widzimy jako publiczność.

 

Na Facebook-u Misterium Męki Pańskiej zorganizowano akcję ,Kadr z Misterium”. W oparciu o te materiały stworzyliśmy ,,Kadry z Misterium”, do obejrzenia których w tę niedzielę Wielkanocną zapraszamy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się poprawia

    Średnia liczba dziennych zakażeń na COVID-19, które w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła na 100 tys. mieszkańców 32. Jest to wciąż wskaźnik wyższy niż średnia dla kraju, ale porównując z poprzednim tygodniem mamy wyraźny spadek o 13. Pokazuje to, że sytuacja epidemiczna w naszym województwie się poprawia.

    Etykiety: covid19
  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu