Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska wspomaga Policję i nie ma kto pilnować spraw porządkowych

Straż Miejska wspomaga Policję i nie ma kto pilnować spraw porządkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 kwiecień 2020 00:00
Straż Miejska wspomaga Policję i nie ma kto pilnować spraw porządkowych Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Od 2 kwietnia decyzją wojewody Straż Miejska w Bydgoszczy przeszła pod rozkazy Policji – wojewoda podjął podobną decyzję wobec strażników również z innych gmin, inni wojewodowie postąpili podobnie. Celem tych zmian było wsparcia działań przeciwdziałających rozpowszechnianiu się wirusa COVID-19.

 

Strażnicy Miejscy zostali skierowani do sprawdzania czy mieszkańcy Bydgoszczy objęci kwarantanną respektują nakazy pozostania w domu oraz kontrolowanie czy nie dochodzi do gromadzenia się ludzi w przestrzeni publicznej. Strażnicy kontrolują między innymi place zabaw i boiska przyszkolne.

 

Z tego też powodu Straż Miejska musiała ograniczyć działanie na innych polach, chociażby w zakresie egzekwowania od właścicieli pustostanów i innych nieruchomości utrzymania porządku, czy działań związanych z respektowaniem właściwego parkowania. Również ograniczone musiały zostać działania związane z kontrolą palenisk.

 

Prezydent Rafał Bruski odnosząc się do interpelacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera, który wskazał na porozrzucane w sąsiedztwie UTP chemikalia, poinformował iż sprawą zaczęli zajmować się Strażnicy Miejscy, ale z uwagi na nakreślone przez wojewodę priorytety związane z COVID-19, te czynności zostały zawieszone.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu