Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSenat chciał badania wszystkich medyków, Sejm odrzucił

Senat chciał badania wszystkich medyków, Sejm odrzucił

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 kwiecień 2020 08:00
Senat chciał badania wszystkich medyków, Sejm odrzucił Fot: Martin Lopez

W nocy z czwartku na piątek Sejm głosował nad poprawkami Senatu do tarczy antykryzysowej. Część poprawek zgłoszonych przez zdominowaną przez opozycję izbę jaką jest Senat przyjęto, ale też wiele odrzucono. Wśród odrzuconych poprawek była zakładająca testy na obecność COVID-19 dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Jest to temat budzący emocje, bowiem w Bydgoszczy niemalże każdego dnia pojawiają się informacje o zarażeniach personelu szpitalnego. Z zestawienia Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że w Polsce co trzecie zarażenie ma miejsce na terenie placówki ochrony zdrowia. Ciągłe badania personelu medycznego miałyby ograniczyć to niepokojące zjawisko.

 

W procedurze zdalnego głosowania jedno glosowanie trwa nawet kilka minut, stąd też postanowiono poprawki Senatu głosować blokami – w jednym bloku poprawki pozytywnie ocenione przez rząd, w drugim negatywnie. Poprawka dotycząca powszechnych testów dla pracowników służby zdrowia poległa zatem w całym bloku - Odrzucono coś symbolicznego: testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Odrzucono głosami PiS-u i to był prawdziwy test na to, czy ktoś chce walczyć z koronawirusem, chce odmrozić polską gospodarkę, chce dbać o bezpieczeństwo tych, którzy na co dzień są na pierwszej linii, czy też uprawia politykę picu i atrapy. - komentował po głosowaniu lider PO Borys Budka.

 

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia natomiast, że nigdzie na świecie nie ma czegoś takiego jak powszechne testy dla personelu i zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia testy robione są tylko w przypadku podejrzenia zachorowania, czyli np. w przypadku kontaktu z osobą chorą. Ministerstwo informuje również, że testy pracowników medycznych są realizowane w pierwszej kolejności.

 

10 tys. testów w województwie Województwo Kujawsko-Pomorskie postanowiło przy wsparciu z Unii Europejskiej zakupić 10 tys. testów na obecność COVID-19, z których będą mogli korzystać pracownicy medyczni oraz pracownicy np. Domów Pomocy Społecznej, czyli publicznych miejsc, gdzie ryzyko zarażenia na COVID-19 jest stosunkowo wysokie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu