Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚmieci powoli znikają z bydgoskich ulic

Śmieci powoli znikają z bydgoskich ulic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 kwiecień 2020 11:23
Śmieci powoli znikają z bydgoskich ulic Fot: Bogusław Białas

Przez ostatnie dnia na wielu bydgoskich ulicach leżały worki i pojemniki z odpadami, przy budynkach wielorodzinnych natomiast z pojemników się przelewało. W ostatnich godzinach sytuacja zaczęła wracać do estetycznej normy.

Problemy pojawiły się w trzech sektorach odpadowych Bydgoszczy, gdzie od 1 kwietnia obsługę odbioru odpadów przejęła firma Komunalnik. Jak przyznaje przedsiębiorstwo do ostatniej soboty dostarczało mieszkańcom pojemniki na odpady. Zgodnie z oświadczeniem firmy odbiory rozpoczęły się od wczoraj, przez co w ostatnich godzinach sytuacja znacznie się poprawiła.

 

Komunalnik opóźnienia z rozpoczęciem realizacji swoich zobowiązań tłumaczy obostrzeniami przeciwko COVID-19. Urząd Miasta zamierza zweryfikować czy faktycznie tak było i rozważa nałożenie na firmę kar umownych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu