Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy stadionie Zawiszy stanęło polowe laboratorium na COVID-19

Przy stadionie Zawiszy stanęło polowe laboratorium na COVID-19

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 13:43
Przy stadionie Zawiszy stanęło polowe laboratorium na COVID-19 Fot: Materiały prasowe

Firma Vitalabo Laboratoria Medyczna wraz z grupą Diagnostyka rozpoczęły dzisiaj akcję badania pracowników służby zdrowia na wypadek COVID-19. Odpłatnie w przyszłości będą mogły z badań na koronawirusa skorzystać też osoby prywatne.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. W odpowiedzi na to ruszamy z kolejnymi, tym razem w Bydgoszczy, bezpłatnymi testami na obecność SARS-CoV-2 dla wybranych grup medyków – powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

 

Badania odbywają się metodą RT-PCR przy użyciu testów wielogenowych posiadających certyfikat CE-IVD, które posiadają też rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia. W pierwszej kolejności przeprowadzane są badania pracowników służby zdrowia, które dzięki sponsorom realizowane są bezpłatnie.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu