Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy stadionie Zawiszy stanęło polowe laboratorium na COVID-19

Przy stadionie Zawiszy stanęło polowe laboratorium na COVID-19

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 16:43
Przy stadionie Zawiszy stanęło polowe laboratorium na COVID-19 Fot: Materiały prasowe

Firma Vitalabo Laboratoria Medyczna wraz z grupą Diagnostyka rozpoczęły dzisiaj akcję badania pracowników służby zdrowia na wypadek COVID-19. Odpłatnie w przyszłości będą mogły z badań na koronawirusa skorzystać też osoby prywatne.

 

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. W odpowiedzi na to ruszamy z kolejnymi, tym razem w Bydgoszczy, bezpłatnymi testami na obecność SARS-CoV-2 dla wybranych grup medyków – powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

 

Badania odbywają się metodą RT-PCR przy użyciu testów wielogenowych posiadających certyfikat CE-IVD, które posiadają też rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia. W pierwszej kolejności przeprowadzane są badania pracowników służby zdrowia, które dzięki sponsorom realizowane są bezpłatnie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu