Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy nie użyczy na razie Poczcie Polskiej danych wyborców. Sprawa w prokuraturze

Prezydent Bydgoszczy nie użyczy na razie Poczcie Polskiej danych wyborców. Sprawa w prokuraturze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 14:14

Nieoficjalnie można powiedzieć, że wybory prezydenckie odbędą się 10 albo 17 maja drogą korespondencyjną, za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nieoficjalnie – bowiem jesteśmy jeszcze w trakcie procedury legislacyjnej – uchwalonych przez Sejm zasad przeprowadzania wyborów nie opiniował jeszcze Senat. Jak wynika jednak z wypowiedzi przedstawicieli rządu, trwają już przygotowania do procedury głosowania korespondencyjnego.

Spisy wyborców gromadzą prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie. Te dane, zawierające m.in. PESEL, są konieczne do przygotowania wyborów, aby Poczta Polska miała dokładną listę wyborców, którym zostaną dostarczone pakiety do głosowania. W ramach przygotowań do wyborów Poczta Polska wystąpiła z wnioskiem o przekazanie takich danych m.in. do prezydenta Bydgoszczy.

 

Wniosek do Urzędu Miasta Bydgoszczy wpłynął mailowo z domeny użytkowanej przez Pocztę Polską. Nie podpisał się jednak pod nim nikt z nazwiska, a jedynie widnieje podpis ,,Poczta Polska”. W związku z tą sytuacją prezydent Rafał Bruski skierował do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, pod zarzutem nakłaniania go do niedopuszczalnego przetwarzania danych osobowych oraz dalszego usiłowania ich niedopuszczalnego przetwarzania. Co można bardziej potocznie wyjaśnić, jako próba kradzieży danych osobowych. Zdaniem prezydenta Bydgoszczy na wniosku o udostępnienie tych danych brakowało kwalifikowanego podpisu elektronicznego, zgodnie z ustalonym w statucie spółki akcyjnej przedstawicielstwem.

 

W przypadku nieprzekazania Poczcie Polskiej danych o wyborcach, przeprowadzenie wyborów na terenie Bydgoszczy będzie mocno utrudnione.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu