Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy nie użyczy na razie Poczcie Polskiej danych wyborców. Sprawa w prokuraturze

Prezydent Bydgoszczy nie użyczy na razie Poczcie Polskiej danych wyborców. Sprawa w prokuraturze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 14:14

Nieoficjalnie można powiedzieć, że wybory prezydenckie odbędą się 10 albo 17 maja drogą korespondencyjną, za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nieoficjalnie – bowiem jesteśmy jeszcze w trakcie procedury legislacyjnej – uchwalonych przez Sejm zasad przeprowadzania wyborów nie opiniował jeszcze Senat. Jak wynika jednak z wypowiedzi przedstawicieli rządu, trwają już przygotowania do procedury głosowania korespondencyjnego.

Spisy wyborców gromadzą prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie. Te dane, zawierające m.in. PESEL, są konieczne do przygotowania wyborów, aby Poczta Polska miała dokładną listę wyborców, którym zostaną dostarczone pakiety do głosowania. W ramach przygotowań do wyborów Poczta Polska wystąpiła z wnioskiem o przekazanie takich danych m.in. do prezydenta Bydgoszczy.

 

Wniosek do Urzędu Miasta Bydgoszczy wpłynął mailowo z domeny użytkowanej przez Pocztę Polską. Nie podpisał się jednak pod nim nikt z nazwiska, a jedynie widnieje podpis ,,Poczta Polska”. W związku z tą sytuacją prezydent Rafał Bruski skierował do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, pod zarzutem nakłaniania go do niedopuszczalnego przetwarzania danych osobowych oraz dalszego usiłowania ich niedopuszczalnego przetwarzania. Co można bardziej potocznie wyjaśnić, jako próba kradzieży danych osobowych. Zdaniem prezydenta Bydgoszczy na wniosku o udostępnienie tych danych brakowało kwalifikowanego podpisu elektronicznego, zgodnie z ustalonym w statucie spółki akcyjnej przedstawicielstwem.

 

W przypadku nieprzekazania Poczcie Polskiej danych o wyborcach, przeprowadzenie wyborów na terenie Bydgoszczy będzie mocno utrudnione.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu