Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny chce, aby wojewoda zawnioskował do premiera o wprowadzenie w Bydgoszczy komisarza

Radny chce, aby wojewoda zawnioskował do premiera o wprowadzenie w Bydgoszczy komisarza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 kwiecień 2020 12:51

Z wnioskiem do wojewody o zawnioskowanie do premiera Mateusza Morawieckiego, aby ten odsunął od władzy prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, wprowadzając w jego miejsce rządowego komisarza, zawnioskował radny Bogdan Dzakanowski. Za powody wskazuje kryzys w gospodarce odpadami oraz bierność w przygotowaniu wyborów prezydenckich.

 

Kryzys w gospodarce odpadami dotyczy trzech sektorów, gdzie od 1 kwietnia obowiązki odbioru śmieci od mieszkańców spoczywają na firmie Komunalnik która sobie z nimi nie radzi. W ostatnim tygodniu sytuacja widocznie się poprawiła, ale nadal mieszkańcy narzekają. Są przypadki, gdy odpady zmieszane nie były odbierane od kilku tygodni.

 

Te gromadzone się w dużych ilościach stają się realnym zagrożeniem epidemiologicznym, źródłem pokarmu dla gryzoni, a także fetoru – pisze radny Bogdan Dzakanowski do wojewody. Kolejny stawiany zarzut – Prezydent Bydgoszczy podejmuje działania przeciwko bezpieczeństwu zorganizowania wyborów narażając tym samym życie mieszkańców miasta. Podlega to ściganiu przez prokuraturę. Uniemożliwiając bezpieczne wybory prezydent Bydgoszczy łamie także zapisy konstytucji.

 

Dalej radny Dzakanowski pisze – Proszę o zastanowienie się czy tego typu działania Rafała Bruskiego nie mogą być podstawą wniosku do premiera w sprawie odwołania prezydenta i wprowadzenia w Bydgoszczy zarządu komisarycznego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu