Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJako przedsiębiorcy są w trudnej sytuacji, mimo to przekazali medykom cenny dar

Jako przedsiębiorcy są w trudnej sytuacji, mimo to przekazali medykom cenny dar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 kwiecień 2020 18:47

W poniedziałek został przekazany w ramach darowizny Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu kontener do szybkiej diagnostyki. Kontener sfinansowało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, organizacja skupiająca przedsiębiorców, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji.

Kontener umożliwia dokonanie wstępnej selekcji na podstawie pomiaru temperatury, czy dana osoba może być chora na COVID-19 oraz ewentualne pobranie od niej próbki. Konstrukcja kontenera sprawia, że lekarz dokonujący tych czynności jest w pełni bezpieczny. Ponadto kontener posiada wbudowane mechanizmy dezynfekujące, przez co wchodzący kolejno pacjenci są chronieni przed wzajemnym zarażaniem.

 

- Część pieniędzy mieliśmy odłożone w naszym stowarzyszeniu na czarną godzinę, a część pieniędzy zebraliśmy w zbiórce internetowej od kolegów. To jest decyzja całego kujakowsko-pomorskiego stowarzyszenia – wyjaśnia Adam Jędrych,prezes K-PSPD - Chcieliśmy pomóc sposób szpitalowi. Maseczki i rękawiczki to są przedmioty jednorazowe, natomiast kontyngent diagnostyczny to jest trwała budowa, którą można przenosić i wykorzystywać już po zwalczeniu pandemii – dodaje wiceprezes Edward Niedbalski.

 

Transportowcy zanim podjęli decyzję o sposobie wsparcia medyków skonsultowali się z dr Edwardem Niedbalskim, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych, który miał właśnie zasugerować zakup takiego kontyngentu. W razie potrzeby kontener pozwala pobrać nawet 140 próbek w ciągu godziny.

 

Kontyngent pozwoli szpitalowi usprawnić przyjmowanie pacjentów w trybie nagłym, co było do tej pory problemowe i obarczone większym ryzykiem, niż będzie to możliwe dzięki wsparciu K-PSPD.

 

Jak przyznał prezes Jędrych, obecne obostrzenia sprawiają, że wykonywana jest tylko 1/3 dotychczasowych kursów międzynarodowych, natomiast transport osób padł właściwie całkowicie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu