Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStatystyki jeszcze nie prognozują recesji

Statystyki jeszcze nie prognozują recesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 kwiecień 2020 07:34
Statystyki jeszcze nie prognozują recesji Autor: Tookapic

Niemal wszyscy są zgodni co do tego, że czeka nas recesja i wzrost bezrobocia. Prognozują też fachowi analitycy gospodarczy. Kilka tygodni zamrożenia wielu branż musi przełożyć się na zwolnienia. Dane statystyczne za marzec nie pokazują jednak póki co recesji.

Pod koniec marca w Bydgoszczy było zarejestrowanych niecałe 4,6 tys. osób bezrobotnych, o 235 mniej niż pod koniec lutego i o prawie prawie 1,5 tys mniej niż pod koniec marca 2019 roku. Można powiedzieć, że bezrobocie wręcz spadło. Również w skali województwa przez marzec ubyło prawie 2 tys bezrobotnych.

 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec marca w kujawsko-pomorskim było 204,5 tys. podmiotów gospodarczych, o 2,5% więcej niż przed rokiem. W Bydgoszczy w marcu zarejestrowano 282 nowe firmy, natomiast wyrejestrowano 124, czyli przybyło podmiotów gospodarczych.

 

W statystykach załamania nie ma, wielu przedsiębiorców starało się ze spokojem przyglądać się sytuacji, odkładając ewentualne decyzje o zwolnienia w czasie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w kolejnych miesiącach statystyki będą już gorsze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu