Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMijają tygodnie, a problemu zalewania piwnic w Łęgnowie nie udaje się zażegnać

Mijają tygodnie, a problemu zalewania piwnic w Łęgnowie nie udaje się zażegnać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 kwiecień 2020 06:23

Na początku marca pisaliśmy o problemie zalewania piwnic ogródków działkowych położonych przy ulicy Toruńskiej 390. Dzisiaj do tematu wracamy. Władzom miasta udało się ustalić, że przyczyną zalewania obszaru jest wyłączenie stacji pomp dawnego ujęcia wody zakładów chemicznych Zachem. Od znalezienia przyczyny problemu, do jego rozwiązania jest jednak spora droga.

Sprawę nagłośniła radna Grażyna Szabelska, która na początku marca zorganizowała przy ulicy Toruńskiej konferencję prasową. Wydział Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta za przyczynę problemu wskazał sprzedaż przez syndyka masy upadłościowej zakładów Zachem działki na której działały urządzenia ujęcia wody prywatnemu podmiotowi. Wyłączenie pomp sprawiło, że podniósł się na tym obszarze poziom wody.

 

Nowy właściciel, po tym jak korespondencję z nim nawiązał ratusz, zadeklarował wolę współpracy, ale nie zamierza dopłacać do kosztów ponownej eksploatacji urządzeń poboru wody.

 

Ratusz zlecił też pobranie i przebadanie próbek wody, w celu sprawdzenia, czy wody zalewające ogródki działkowe nie są zanieczyszczone. Wyniki badań poznać powinniśmy do połowy bieżącego roku. Od ich wyników zależeć mają kolejne działania w tej sprawie.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu