Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni uczcili papieża Polaka kłócąc się

Radni uczcili papieża Polaka kłócąc się

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 kwiecień 2020 22:14
Radny Mikolajczak Radny Mikolajczak

Decyzja zapadła – w środę Rada Miasta uchwaliła nazwanie parku u zbiegu ulic Opławiec i Biwakowej w Smukale im. Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Jak wynika z przekazów ksiądz Karol Wojtyła organizował w roku 1953 i 1966 spływy kajakowe Brdą W 1966 roku pełnił już funkcję arcybiskupa. W jednym z miejsc, gdzie gościć miał polski papież postawiono pamiątkowy kajak, od teraz przestrzeń tego parku nad Brdą nosić będzie jego imię.

 

Środowa sesja odbywała się pierwszy raz w trybie zdalnym, z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Wydawało się, że uczczenie Karola Wojtyły nie będzie budzić kontrowersji. Radna Grażyna Szabelska zaproponowała, aby przyjąć uchwałę poprzez aklamacje, następnie w głosowaniu poparto ten wniosek. Gdy rozpoczął się kolejny punkt obrad głos zabrał radny Mateusz Zwolak, który zwrócił uwagę, że jego głos w sprawie uczczenia papieża nie został uwzględniony, radny Jakub Mikkołajczak, który do kamery pokazywał grafikę z filmu braci Siekielskich o pedofilii w Kościele, wnioskował o interpretację prawną, czy można uznać formalnie przyjęcie uchwały poprzez aklamacje za poprawnę, wyrażając osobiśie pogląd, że nie.

 

Dalej radny Bogdan Dzakanowski emitował przez swój tablet dźwięk gwizdka, pojawiły się też okrzyki ,,hańba” przez co nie można było dalej kontynuować sesji. Po kilku przerwach głos zabrała mecenas, która stwierdziła, że istotą przyjmowania uchwał przez aklamację jest brak wyrażenia sprzeciwu. Z racji tego, że po wniosku radnej Szabelskiej nie pojawił się żaden głos sprzeciwu, uznano uchwałę za przyjętą poprzez aklamację.

 

Pamiątka wizyty ks. Karola Wojtyły w Smukale

 

W maju 1966 roku abp. Wojtyła wraz z prymasem Polski kard. Stefanem Wyszyńskim dokonał w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Szwederowie koronacji obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, który zdobi ołtarz w farze. W wygłoszonym w tamtym okresie kazaniu miał powiedzieć, że ,,Bydgoszcz jest miastem wielkiej przeszłości”.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu