Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie nie ma warunków, aby na Siedleckiej pojawiły się autobusy

Na razie nie ma warunków, aby na Siedleckiej pojawiły się autobusy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 kwiecień 2020 10:21
Utwardzona Siedlecka może się podobać Utwardzona Siedlecka może się podobać

W ostatnim czasie zakończyła się realizacja I etapu utwardzania ulicy Siedleckiej. Od wielu lat mówi się o koncepcji przesunięcia obsługi linii autobusowej nr 58 na Siedlecką, przez co przystanki komunikacyjne znalazłyby się bliżej mieszkańców. Z tymi planami trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

W ramach prac I etapu utwardzono około kilometrowy odcinek – fragmentu od ulicy Koronowskiej (za miastem, fragment drogi krajowej nr 25) oraz dużego fragmentu od ulicy Chmurnej. Pozostaje jeszcze luka w postaci około 300 metrowego odcinka, po którym autobus komunikacji miejskiej nie pojedzie. Ten odcinek wykonany ma zostać w ramach II etapu, który rozpocznie się dopiero po inwestycjach kanalizacyjnych. Na dzisiaj trudno powiedzieć kiedy to nastąpi.

 

Po tym odcinku autobus już nie pojedzie

 

Obecnie linia autobusowa nr 58 łączy Plac Kościeleckich ze Smukałą, przez Czyżkówko ulicą Nad Torem i potem za miastem Koronowską, czyli wzdłuż drogi krajowej nr 25. Zważywszy, że ten fragment Koronowskiej jest niezabudowany, pojawił się pomysł, który w poprzedniej kadencji mocno popierał radny Andrzej Kaczmarek, aby autobus odbijał z Nad Torem w Siedlecką i dopiero po przejechaniu tej ulicy do końca wjeżdżał w Koronowskiej. Na Siedleckiej mijał by skupiska ludności, co znacząco ułatwiłoby życie mieszkańców tego obszaru.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu