Jesteś tutaj: HomeBydgoszczManifestowali przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Interweniowała policja

Manifestowali przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Interweniowała policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 maj 2020 17:36
Wideo: Bogusław Białas

W niedzielę 3 maja, po godzinie 16:00, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zebrała się grupa osób, rozłożono także transparent z napisem ,,Konstytucja” oraz ,,Naszych praw nie oddamy, zabrane odbierzemy”. Puszczana była również muzyka. Na miejscu pojawiło się też kilkunastu policjantów, którzy poinformowali, że zgromadzenie jest nielegalne z uwagi na przepisy epidemiczne.

 

W odpowiedzi padły stwierdzenia, że nie ma żadnego zgromadzenie, a osoby zgromadzone jedynie spacerują. Policjanci wylegitymowali większość uczestników, z jedną z kobiet doszło do przepychanek. Po kilkudziesięciu minutach wszyscy się rozeszli. Sprawa może mieć ciąg dalszy. Wśród uczestników tego wydarzenia był bydgoski radny Robert Langowski.

 

Wydarzenie nazwane ,,spacerem” zostało zwołane za pomocą Facebook-a. Jak czytamy w opisie - W dniu święta Konstytucji wyjdźmy na spacer do parku pod pomnik Kazimierza Wielkiego . Pokażmy nasze wsparcie dla wolnych Sądów i powiedzmy nie dla deptania Konstytucji . Pamiętajmy o maseczkach i rękawiczkach . Na spacerze zachowujemy odległość 2 m od pozostałych spacerowiczów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu