Jesteś tutaj: HomeBydgoszczManifestowali przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Interweniowała policja

Manifestowali przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Interweniowała policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 maj 2020 17:36
Wideo: Bogusław Białas

W niedzielę 3 maja, po godzinie 16:00, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zebrała się grupa osób, rozłożono także transparent z napisem ,,Konstytucja” oraz ,,Naszych praw nie oddamy, zabrane odbierzemy”. Puszczana była również muzyka. Na miejscu pojawiło się też kilkunastu policjantów, którzy poinformowali, że zgromadzenie jest nielegalne z uwagi na przepisy epidemiczne.

 

W odpowiedzi padły stwierdzenia, że nie ma żadnego zgromadzenie, a osoby zgromadzone jedynie spacerują. Policjanci wylegitymowali większość uczestników, z jedną z kobiet doszło do przepychanek. Po kilkudziesięciu minutach wszyscy się rozeszli. Sprawa może mieć ciąg dalszy. Wśród uczestników tego wydarzenia był bydgoski radny Robert Langowski.

 

Wydarzenie nazwane ,,spacerem” zostało zwołane za pomocą Facebook-a. Jak czytamy w opisie - W dniu święta Konstytucji wyjdźmy na spacer do parku pod pomnik Kazimierza Wielkiego . Pokażmy nasze wsparcie dla wolnych Sądów i powiedzmy nie dla deptania Konstytucji . Pamiętajmy o maseczkach i rękawiczkach . Na spacerze zachowujemy odległość 2 m od pozostałych spacerowiczów.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu