Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań

Pierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 maj 2020 07:21
Pierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań Fot: P-art Studio Sp. z o.o.

W środę 29 kwietnia pomiędzy pomiędzy szpitalami przy Banacha oraz MSWiA w Warszawie dokonano pierwszego w Polsce transportu próbek badań na obecność COVID-19 za pomocą drona. W powstanie technologii bezzałogowego transportu próbek zaangażowani byli pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Drona wyprodukowała katowicka firma Spargags Group, która blisko współpracuje z bydgoską uczelnią przy rozwoju platformy Hermes V8M. Platforma ma służyć szybkiemu bezpiecznemu (bez ryzyka dostania się ładunku w niepowołane ręce) transportowi leków, próbek krwi, czy w tym wypadku wymazów).

 

W historycznym wysłaniu przesyłki uczestniczyli pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP oraz studenci działający w Kole Naukowym SONDA UTP.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu