Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj święto strażaków. Bydgoscy pasjonaci stworzyli ciekawy film

Dzisiaj święto strażaków. Bydgoscy pasjonaci stworzyli ciekawy film

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 maj 2020 16:41
Dzisiaj święto strażaków. Bydgoscy pasjonaci stworzyli ciekawy film Fot: Paweł Żukowski

Na całym świecie 4 maja obchodzone jest święto strażaków. W ten dzień w Kościele przypada wspomnienie św. Floriana, uznawanego za patrona strażaków. W Polsce co roku odbywają się tego dnia obchody, dzisiaj z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie ma do tego warunków, a z drugiej strony strażacy jak przedstawiciele innych służb mundurowych mają szczególnie dużo obowiązków.

Warto w tym czasie jednak też pamiętać o strażakach, którzy z uwagi na swoją pracę też są w sposób szczególny zagrożeni wirusem COVID-19. Niekiedy jednostki straży pożarnej wykorzystywane są do wspomagania pogotowia ratunkowego. Również zatem warto wspierać strażaków środkami ochrony bezpośredniej.

 

W serwisie YouTube profil Bydgoszcz998 stworzył okolicznościowy film, który można zobaczyć:

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu