Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich

Kardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 maj 2020 07:20
Kardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich Fot: wosp.org.pl

W ostatnich tygodniach Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze swojego Funduszu Inwestycyjnego organizuje sprzęt dla szpitali, w związku z panującą epidemią koronawirusa. Do tej pory udało się WOŚP sprowadzić sprzęt warty dziesiątki milionów złotych, którego część trafiła do województwa kujawsko-pomorskiego.

WOŚP zakupił m.in. środki ochrony bezpośredniej dla personelu medycznego, respiratory transportowe i łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory. Z racji tego, że w kujawsko-pomorskich szpitalach, na szczęście, nie było zbyt wielkiego obłożenia chorymi na COVID-19, WOŚP póki co skierował do nich dość skromne wsparcie. Szpitale Uniwersyteckie im. Biziela i Jurasza otrzymały po dwa kardiomonitory, urządzenia służące do stałego monitoringu stanu pacjenta. Urządzenia trafiły w tych placówkach do klinik anestezjologii. Również dwa kardiomonitory przekazano szpitalowi w Grudziądzu i jeden SPOZ w Rypinie.

 

WOŚP przekazał do Bydgoszczy również kilkanaście tysięcy masek chirurgicznych, które trafiły do szpitali oraz Domów Pomocy Społecznej. We współpracy z firmą Decatlon przekazano również maski do nurkowania, które sprawdzają się również jako środek ochronny przed zakażeniem, dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu