Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKamienica kiedyś była powodem do wstydu, dzisiaj jest prawdziwą perełką

Kamienica kiedyś była powodem do wstydu, dzisiaj jest prawdziwą perełką

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 maj 2020 00:10

Kamienicy położonej przy ulicy Długiej 17 wdzięku dodają barwne zdobienia, w tym płaskorzeźby przedstawiające kobiety. Dzisiaj możemy o tej kamienicy powiedzieć, że jest prawdziwą perełką ulicy Długiej, choć jeszcze niedawno o fasadzie można było mówić jako bardzo zaniedbanej.

 

Budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku, stąd też do najstarszych przy ulicy Długiej nie należy. Jest to jeden z niewielu obiektów secesyjnych w tej części Bydgoszczy. O samej estetyce tego dzieła – bo tak możemy elewację nazwać – bardzo dużo mówią zdjęcia.

 

 

 

Dla zobrazowania transformcji publikujemy zdjęcie sprzed kilku lat:

Fot: Pit1233

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • GDDKiA zapowiada, że cała S-10 powinna być gotowa do 2030 roku

    Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odcinek wschodni S-10 od autostrady A1w kierunku Autostradowej Obwodnicy Warszawy powinien być gotowy do 2030 roku, przy czym pierwsze odcinki już w 2027 roku. Realizacja wschodniej części drogi ekspresowej S-10 na samym końcu. Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się natomiast, kiedy ruszy budowa odcinka Bydgoszcz – Toruń.

  • Rozwój transportu intermodalnego to jedno z głównych wyzwań dla Polski na najbliższą dekadę

    Po decyzjach politycznych na szczeblu Unii Europejskiej ustalono nowe ramy finansowe UE, stąd też powoli w Polsce trwają przygotowania do ich wdrażania w praktyce poprzez poszczególne projekty. Inwestycje infrastrukturalne w Polsce realizowane są za pośrednictwem agendy rządowej jaką jest Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Za jeden z kluczowych priorytetów do 2030 roku CUPT wskazuje rozwój infrastruktury intermodalnej.

Wiadomości z regionu