Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKamienica kiedyś była powodem do wstydu, dzisiaj jest prawdziwą perełką

Kamienica kiedyś była powodem do wstydu, dzisiaj jest prawdziwą perełką

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 maj 2020 00:10

Kamienicy położonej przy ulicy Długiej 17 wdzięku dodają barwne zdobienia, w tym płaskorzeźby przedstawiające kobiety. Dzisiaj możemy o tej kamienicy powiedzieć, że jest prawdziwą perełką ulicy Długiej, choć jeszcze niedawno o fasadzie można było mówić jako bardzo zaniedbanej.

 

Budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku, stąd też do najstarszych przy ulicy Długiej nie należy. Jest to jeden z niewielu obiektów secesyjnych w tej części Bydgoszczy. O samej estetyce tego dzieła – bo tak możemy elewację nazwać – bardzo dużo mówią zdjęcia.

 

 

 

Dla zobrazowania transformcji publikujemy zdjęcie sprzed kilku lat:

Fot: Pit1233

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu