Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlinika gruźlicy szpitala pulmonologicznego ma mieć nową siedzibę

Klinika gruźlicy szpitala pulmonologicznego ma mieć nową siedzibę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 maj 2020 00:03
Obiekt w Smukale Obiekt w Smukale Fot: CC0 by Pit1233

Mieszczące się przy ulicy Seminaryjnej Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii jest jednym z trzech szpitali w województwie kujawsko-pomorskim dedykowanym do leczenia chorych na COVID-19. Jak się okazuje szpital przygotowuje się do rozbudowy, kompleks przy ulicy seminaryjnej ma zostać wzbogacony o planowany budynek G. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze dla tej inwestycji.

W budynku G według opracowanej w lutym koncepcji konsolidacji szpitala. Pod koniec kwietnia Urząd Marszałkowski (organ prowadzący szpital) ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowlanej, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz opracowanie harmonogramu realizacji tej inwestycji. Oferenci mogą składać oferty 5 czerwca. Na realizację zadania przewiduje się do 14 miesięcy, ale za zaoferowanie krótszego czasu można uzyskać dodatkowe punkty. Oznacza to że przy ,,dobrych wiatrach” przetarg na prace budowlane będzie można ogłosić jeszcze w 2021 roku.

 

Prace budowlane zostaną najprwawdopodobniej sfinansowane na kredyt zaciągnięty przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, podległa samorządowi wojewódzkiemu spółkę, stąd też docelowo koszt rozbudowy kompleksu szpitalnego sfinansuje budżet województwa.

 

Dzisiejsze Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologi powstało w 1885 roku za środki przekazane w darze przez Ludwikę Giese-Rafalską, gdzie chorymi opiekowały się się siostry diakoniski wyznanie Ewangelickiego. K-P Centrum Pulmonologii posiada obecnie też filię w Smukale, gdzie m.in. odbywa się leczenie gruźlików. Od kilku lat trwają prace, aby skonsolidować całą strukturę przy ulicy Seminaryjnej, stąd też planowana inwestycja.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu