Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwsze środki inwestycyjne z rządu trafiły do Akademii Muzycznej

Pierwsze środki inwestycyjne z rządu trafiły do Akademii Muzycznej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 maj 2020 17:33
Pierwsze środki inwestycyjne z rządu trafiły do Akademii Muzycznej Wizualizacja nowego kampusu

W ubiegłym tygodniu na konto Akademii Muzycznej w Bydgoszczy trafiła kwota 52 mln zł – poinformował minister Łukasz Schreiber. Środki mają pozwolić rozpisać przetarg na budowę nowej siedziby.

Absolwentami bydgoskiej Akademii Muzycznej jest wielu wybitnych polskich muzyków, którzy sławią nasz kraj na całym świecie. Rozwój uczelni wymaga budowy nowej siedziby. Wesprzeć tę inwestycję zobowiązały się władze państwowe, choć jeszcze kilka tygodni temu przy pracach nad budżetem państwa były wątpliwości opozycji, czy te środki ostatecznie rząd przekaże. Całość inwestycji strona rządowa zamierza wesprzeć kwotą 290 mln zł. Wspomniane 52 mln zł pozwolić mają ogłosić przetarg do połowy roku.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu