Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW polskim radiu nie wiedzą gdzie znajduje się Collegium Medicum?

W polskim radiu nie wiedzą gdzie znajduje się Collegium Medicum?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 maj 2020 16:14

We wtorek, w serwisie informacyjnym o godzinie 15:00 Radia PiK, prezentowano informacje o eksperymentalnej terapii przeciwko COVID-19, za którą stoją pracownicy Collegium Medicum w Bydgoszczy. W materiale nazwa CM, ani Bydgoszczy nie padła, natomiast wszystko przypisano Toruniowi.

Prowadzący serwis informacyjny mówił o ,,toruńskich naukowcach”, o ,,toruńskim UMK”, ale ani razu nie wspomniał o Collegium Medicum w Bydgoszczy, choć do wypowiedzi poproszono prorektora ds. CM prof. Jacka Kubicę. Tak przedstawiona informacja budować może złudne przeświadczenie, iż faktycznie pracują nad tym naukowcy z uczelni zlokalizowanej w Toruniu, a nie w Bydgoszczy jak jest to faktycznie.

 

Eksperymentalna terapia lekami kardiologicznymi prowadzona jest od tego tygodnia w szpitalu w Grudziądzu. Więcej o tej terapii piszemy - Naukowcy z Collegium Medicum rozpoczną w Grudziądzu eksperymentalną terapię przeciwko COVID-19

 

Całe przedsięwzięcie koordynuje Klinika Kardiologi i Chorób Wewnętrznych, która ma swoją siedzibę w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy.

 

Podana w ten kontrowersyjny sposób informacja w praktyce wpisuje się w marginalizowanie znaczenia Collegium Medicum, które było budowane przez pokolenia bydgoszczan, a częścią UMK stało się kilka lat temu. Podczas ubiegłotygodniowej wizyty wiceminister Wojciech Maksymowicz mówił, że gdyby nie potencjał Collegium Medicum, to toruńskie UMK nie znalazłoby się w 10 najważniejszych polskich uczelni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu