Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW polskim radiu nie wiedzą gdzie znajduje się Collegium Medicum?

W polskim radiu nie wiedzą gdzie znajduje się Collegium Medicum?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 maj 2020 16:14

We wtorek, w serwisie informacyjnym o godzinie 15:00 Radia PiK, prezentowano informacje o eksperymentalnej terapii przeciwko COVID-19, za którą stoją pracownicy Collegium Medicum w Bydgoszczy. W materiale nazwa CM, ani Bydgoszczy nie padła, natomiast wszystko przypisano Toruniowi.

Prowadzący serwis informacyjny mówił o ,,toruńskich naukowcach”, o ,,toruńskim UMK”, ale ani razu nie wspomniał o Collegium Medicum w Bydgoszczy, choć do wypowiedzi poproszono prorektora ds. CM prof. Jacka Kubicę. Tak przedstawiona informacja budować może złudne przeświadczenie, iż faktycznie pracują nad tym naukowcy z uczelni zlokalizowanej w Toruniu, a nie w Bydgoszczy jak jest to faktycznie.

 

Eksperymentalna terapia lekami kardiologicznymi prowadzona jest od tego tygodnia w szpitalu w Grudziądzu. Więcej o tej terapii piszemy - Naukowcy z Collegium Medicum rozpoczną w Grudziądzu eksperymentalną terapię przeciwko COVID-19

 

Całe przedsięwzięcie koordynuje Klinika Kardiologi i Chorób Wewnętrznych, która ma swoją siedzibę w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy.

 

Podana w ten kontrowersyjny sposób informacja w praktyce wpisuje się w marginalizowanie znaczenia Collegium Medicum, które było budowane przez pokolenia bydgoszczan, a częścią UMK stało się kilka lat temu. Podczas ubiegłotygodniowej wizyty wiceminister Wojciech Maksymowicz mówił, że gdyby nie potencjał Collegium Medicum, to toruńskie UMK nie znalazłoby się w 10 najważniejszych polskich uczelni.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu