Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBył posłem teraz jest asystentem posła

Był posłem teraz jest asystentem posła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 maj 2020 06:40

Poseł Grzegorz Braun zasłynął kilka miesięcy temu stwierdzenie, że jak bydgoszczanie chcą utworzyć Uniwersytet Medyczny, to niech się złożą po 100 zł. Takie sformułowanie padło w debacie nad projektem ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego, której nie poparł. Okazuje się, że Braunowi doradzają bydgoszczanie.

 

W gronie zgłoszonych do Kancelarii Sejmu współpracowników posła Grzegorza Brauna znajduje się były poseł Kukiz15 Paweł Skutecki, który w ostatnim czasie w mediach społecznościowych z premedytacją wprowadzał w błąd odbiorców, że wirus COVID-19 jest już dawno opatentowany, jako dowód podając patent z 2007 roku na wirus Sars-Cov-1, który pojawił się w latach 2002-2003. Nie każdy to jednak sprawdził, a nazwa coronawirus mogła wprowadził w błąd (koronawirusy to dość duża rodzina wirusów, czego też nie każdy wie).

 

 

Drugim z bydgoskich współpracowników jest Karol Kwiatkowski, który za czasów gdy Skutecki był posłem, był z kolei jego asystentem. Oboje w ostatnim czasie dążą do dymisji ministra  zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

W gronie zgłoszonych współpracowników jest też Justyna Socha, bardziej związana z Poznaniem, choć za kadencji Skuteckiego również goszcząca w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu, na jednym z protestów ,,przedsiębiorców” w Warszawie, Socha zapowiadała, że będzie pomagać Polakom unikać szczepień przeciwko COVID-19. W czerwcu Socha chce zorganizować europejski protest przeciwko szczepieniom na koronawirusa, w promocję tego przedsięwzięcia angażuje się też Skutecki.

 

Skutecki będąc posłem głosował w październiku w 2016 roku za odrzuceniem obywatelskiego projektu ,,Stop aborcji”, choć Grzegorz Braun daje się poznać jako zwolennik całkowitego zakazania aborcji.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu