Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wybudza się z lockdownu

Bydgoszcz wybudza się z lockdownu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 maj 2020 00:13

W okresie marcowo-kwietniowym z powodu epidemii COVID-19 Bydgoszcz jakby zamarła. Ludzie pojawiali się na ulicach, ale w obrębie Starego Miasta były to pojedyncze osoby. Maj przyniósł znacznie więcej słońca, a także z kolejnymi etapami znoszenia restrykcji antyepidemicznymi w centrum Bydgoszczy powróciło nieco życia.

Obecnie na Starym Rynku, Mostowej, czy ulicy Długiej można spotkać znacznie więcej osób niż jeszcze przed miesiącem. Szczególnie widoczni są rowerzyści, którzy w dużej mierze przemieszczają się nad Brdą. Treningi wznowili również kajakarze i wioślarze (na razie w pojedynczych łodziach), którzy nadali życia również Brdzie.

 

To co prawda nie jest ta sama Bydgoszcz co w maju ubiegłego roku, brakuje nam chociażby ogródków gastronomicznych, czy właściwie całej gastronomii która nadawała dodatkowego życia. Brakuje w końcu też turystów. Widać jednak, że miasto w lockdownu się już powoli wybudza co niesie w sobie pewną nadzieję, że wkrótce będzie lepiej.

 

Od poniedziałku będzie mogła się otworzyć gastronomia, będą mogły powrócić również ogródki gastronomiczne, przez co za tydzień zobaczymy, że Bydgoszcz ożyła jeszcze bardziej.

 

Do pełnego przebudzenia jeszcze długa droga, bowiem na razie się nie zanosi, abyśmy doświadczyli chociażby koncertów w ramach Rzeki Muzyki.

 


Lockdown – z angielskiego oznacza blokadę, jest to pojęcie stosowane chociażby w więziennictwie, gdzie procedura lockodownu oznacza całkowitą blokadę miejsca. Na własnej skórze przyszło nam doświadczyć lockdownu w wymiarze epidemicznym, który opierał się o blokadę kontaktów między ludzkich do minimum.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu