Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Teatr Polski będzie miał nowego dyrektora

Bydgoski Teatr Polski będzie miał nowego dyrektora

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 maj 2020 11:37

Kadencja dyrektora teatru Łukasza Gajdzisa skończy się z ostatnim dniem sierpnia. Dyrektor Gajdzis poinformował, że nie jest zainteresowany zabieganiem o przedłużenie kadencji. Oznacza to że będzie trzeba przeprowadzić konkurs na to stanowisko.

Łukasz Gajdzis dyrektorem Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki został w 2017 roku. Jego wybór nie podobał się jednak całemu środowisku. Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz, która przyznała, że poparła w komisji konkursowej jego kandydaturę, upatrywała w nim nadziei, że bydgoski teatr otworzy się na większą widownie, a nie będzie skandalizował kosztem frekwencji

 

Prezydent Bydgoszczy zapowiada, że zgodnie z procedurą ogłoszony zostanie konkurs na funkcję dyrektora teatru. W komisji konkursowej zgodnie z przepisami będą musieli się znaleźć przedstawiciele ministra kultury.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu