Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKorzystny dla mieszkańców Fordonu wyrok sądu

Korzystny dla mieszkańców Fordonu wyrok sądu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 maj 2020 00:32

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy odmówiła zgody na lokalizacje budynku mieszkalnego przy ulicy Twardzickiego w Fordonie, w trybie uproszczonym przewidzianym w spec ustawie ochrzczonej przez środowisko jako ,,lex developer”. Przeciwko stawianiu nowych bloków protestowali okoliczni mieszkańcy, samorządowy zatem wsłuchali się w ich głos.

 

O odrzucenie wniosku inwestora wnosiła Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazując na sprzeczność z dokumentami planistycznymi bydgoskiego samorządu. Decyzja Rady Miasta jednak sprawy nie zamykała, bowiem decyzję radnych niezadowolona ze stanowiska strona mogła zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 9 marca WSA w Bydgoszczy odrzucił wniosek inwestora, podtrzymując stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy - Kontrola zaskarżonego aktu, przeprowadzona na powyższych zasadach, doprowadziła Sąd do wniosku, że zaskarżona uchwała nr [...] Rady Miasta z dnia [...] października 2019 r. w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej nie została podjęta z istotnym naruszeniem prawa – czytamy w uzasadnieniu wyroku.

 

Inwestor odwołał się od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, stąd też na ostateczne zamknięcie sprawy poczekamy zapewne kilka miesięcy.

 

W listopadzie Rada Miasta Bydgoszczy nie zgodziła się również z wnioskiem innego inwestora o zlokalizowanie budynków mieszkalnych przy ulicy Fiedlera, przeciwko czemu również protestowali mieszkańcy. Inwestor zaskarżył uchwałę do sądu, według naszych informacji WSA nie wydał jeszcze wyroku w tej sprawie.

 

W grudniu do Urzędu Miasta trafił natomiast trzeci wniosek w trybie ustawy ,,lex developer”, dotyczący lokalizacji budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej, przy skrzyżowaniu z Akademicką. Rozpatrzyć będzie musiała go w najbliższym czasie Rada Miasta Bydgoszczy. Rozpatrzenie tej sprawy się nieco opóźnia, bowiem w marcu inwestor złożył do wniosku modyfikację.

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Wojewoda: Sytuacja jest bardzo poważna

  W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1216 nowych zachorowań na COVID-19, w poniedziałek było to 1,5 tys. - Sytuacja jest bardzo poważna – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości z regionu