Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKorzystny dla mieszkańców Fordonu wyrok sądu

Korzystny dla mieszkańców Fordonu wyrok sądu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 maj 2020 00:32

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy odmówiła zgody na lokalizacje budynku mieszkalnego przy ulicy Twardzickiego w Fordonie, w trybie uproszczonym przewidzianym w spec ustawie ochrzczonej przez środowisko jako ,,lex developer”. Przeciwko stawianiu nowych bloków protestowali okoliczni mieszkańcy, samorządowy zatem wsłuchali się w ich głos.

 

O odrzucenie wniosku inwestora wnosiła Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazując na sprzeczność z dokumentami planistycznymi bydgoskiego samorządu. Decyzja Rady Miasta jednak sprawy nie zamykała, bowiem decyzję radnych niezadowolona ze stanowiska strona mogła zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 9 marca WSA w Bydgoszczy odrzucił wniosek inwestora, podtrzymując stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy - Kontrola zaskarżonego aktu, przeprowadzona na powyższych zasadach, doprowadziła Sąd do wniosku, że zaskarżona uchwała nr [...] Rady Miasta z dnia [...] października 2019 r. w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej nie została podjęta z istotnym naruszeniem prawa – czytamy w uzasadnieniu wyroku.

 

Inwestor odwołał się od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, stąd też na ostateczne zamknięcie sprawy poczekamy zapewne kilka miesięcy.

 

W listopadzie Rada Miasta Bydgoszczy nie zgodziła się również z wnioskiem innego inwestora o zlokalizowanie budynków mieszkalnych przy ulicy Fiedlera, przeciwko czemu również protestowali mieszkańcy. Inwestor zaskarżył uchwałę do sądu, według naszych informacji WSA nie wydał jeszcze wyroku w tej sprawie.

 

W grudniu do Urzędu Miasta trafił natomiast trzeci wniosek w trybie ustawy ,,lex developer”, dotyczący lokalizacji budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej, przy skrzyżowaniu z Akademicką. Rozpatrzyć będzie musiała go w najbliższym czasie Rada Miasta Bydgoszczy. Rozpatrzenie tej sprawy się nieco opóźnia, bowiem w marcu inwestor złożył do wniosku modyfikację.

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu