Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKorzystny dla mieszkańców Fordonu wyrok sądu

Korzystny dla mieszkańców Fordonu wyrok sądu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 maj 2020 00:32

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy odmówiła zgody na lokalizacje budynku mieszkalnego przy ulicy Twardzickiego w Fordonie, w trybie uproszczonym przewidzianym w spec ustawie ochrzczonej przez środowisko jako ,,lex developer”. Przeciwko stawianiu nowych bloków protestowali okoliczni mieszkańcy, samorządowy zatem wsłuchali się w ich głos.

 

O odrzucenie wniosku inwestora wnosiła Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazując na sprzeczność z dokumentami planistycznymi bydgoskiego samorządu. Decyzja Rady Miasta jednak sprawy nie zamykała, bowiem decyzję radnych niezadowolona ze stanowiska strona mogła zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 9 marca WSA w Bydgoszczy odrzucił wniosek inwestora, podtrzymując stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy - Kontrola zaskarżonego aktu, przeprowadzona na powyższych zasadach, doprowadziła Sąd do wniosku, że zaskarżona uchwała nr [...] Rady Miasta z dnia [...] października 2019 r. w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej nie została podjęta z istotnym naruszeniem prawa – czytamy w uzasadnieniu wyroku.

 

Inwestor odwołał się od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, stąd też na ostateczne zamknięcie sprawy poczekamy zapewne kilka miesięcy.

 

W listopadzie Rada Miasta Bydgoszczy nie zgodziła się również z wnioskiem innego inwestora o zlokalizowanie budynków mieszkalnych przy ulicy Fiedlera, przeciwko czemu również protestowali mieszkańcy. Inwestor zaskarżył uchwałę do sądu, według naszych informacji WSA nie wydał jeszcze wyroku w tej sprawie.

 

W grudniu do Urzędu Miasta trafił natomiast trzeci wniosek w trybie ustawy ,,lex developer”, dotyczący lokalizacji budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej, przy skrzyżowaniu z Akademicką. Rozpatrzyć będzie musiała go w najbliższym czasie Rada Miasta Bydgoszczy. Rozpatrzenie tej sprawy się nieco opóźnia, bowiem w marcu inwestor złożył do wniosku modyfikację.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu