Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMuzealnicy planują udostępnienie kolejnych obiektów

Muzealnicy planują udostępnienie kolejnych obiektów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 maj 2020 06:02
Muzealnicy planują udostępnienie kolejnych obiektów Fot: Paweł Zielke

Dzisiaj przypadać powinna według tradycji Europejska Noc Muzeów, w Bydgoszczy możemy mówić jednak jedynie o bardzo okrojonej formie, bowiem czynnych obiektów muzealnych jest niewiele, a zachęcanie bydgoszczan do tłumnego udania się do centrum również byłoby niezbyt odpowiedzialne. W przyszłym tygodniu oferta muzealna będzie powiększona.

Do 4 maja zgodnie z rządowymi obostrzeniami epidemiologicznymi funkcjonowanie obiektów muzealnych było niemożliwe. Po tej dacie muzea powoli przywracają ofertę, jednocześnie zapewniając warunki bezpieczeństwa sanitarnego. Od minionego wtorku (12 maja) zwiedzać możemy Exploseum znajdujące się na skraju Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, które jest zresztą jedną z największych atrakcji muzealnych w województwie kujawsko-pomorskim. Muzeum Okręgowego w najbliższy wtorek 19 maja chce otworzyć kolejne obiekty zlokalizowane przy Starym Mieście: Spichrze nad Brdą, Galerię Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskie Centrum Pieniądza (ostatnie obiekty znajdują się na Wyspie Młyńskiej).

 

W Spichrzach nad Brdą, prócz stałej wystawy historycznej „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, zwiedzać będzie można ekspozycję czasową przybliżającą życie bydgoszczan i wydarzenia, które doprowadziły do włączenia miasta nad Brdą w granice niepodległego państwa polskiego – „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”. W Europejskim Centrum Pieniądza czeka na Państwa „Skarb Bydgoski”; natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej najbardziej reprezentacyjne dzieła z kolekcji bydgoskiego muzeum z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii artystycznej i nowych mediów. Z powodu braku możliwości zwiedzania Muzeum od 12 marca, specjalnie dla Państwa przedłużamy wystawę „Mistrzowie”, na której znaleźć można dzieła artystów, których nazwiska na trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku – informuje w komunikacie Muzeum Okręgowe.

 

Korzystanie z obiektów muzealnych będzie wymagało przestrzegania reżimów sanitarnych, w tym dezynfekcji rąk, w mniejszych pomieszczeniach przewiduje się ograniczenie liczby jednoczesnych gości do jednej osoby. Aktywność w postaci wernisaży wystaw do odwołania pozostaje jednak zawieszona.

 

Dzisiaj wieczorem przygotujemy specjalną publikację muzealną, z uwagi na przypadającą Europejską Noc Muzeów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu