Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo było w Katedrze bydgoskiej historyczne wydarzenie

To było w Katedrze bydgoskiej historyczne wydarzenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 maj 2020 17:31

Gdyby wskazać koncert w ramach cyklu Koncertów Maryjnych z Różą absolutnie wyjątkowy, to będzie nim ubiegłoroczne spotkanie kilku kultur. 24 maja 2019 roku w bydgoskiej Katedrze wystąpili Jamajczycy, Indianie oraz Amerykanie z Arizony, którzy wywodzili się co prawda z różnych kultur, ale wspólną płaszczyznę znaleźli w chrześcijaństwie i sławieniu Boga.

- Zapiszemy w kronikach katedralnych, pod dzisiejszą datą, że było spotkanie wielu kultur – mówił na gorąco po występie proboszcz Katedry ks. Stanisław Kotowski.

 

W ramach wspominania Koncertów Maryjnych z Różą, które w maju bieżącego roku z uwagi na epidemie musiały być przeniesione na inny termin zapraszamy do obejrzenia spotkania Jamajczyków, Indian, Amerykanów i Polaków przed obliczem Matki Boskiej Pięknej Miłości patronki Bydgoszczy. Wystąpił chór Desert Hills z Arizony, Indianie z plemienia Nawaho oraz Jamajczycy - Nawet mimo tego, że mówimy w jednym języku, to Alleluja jest takie samo we wszystkich językach – powiedziała przedstawicielka Jamajczyków, którzy wykonali ten utwór.

 

 

 

Goście z amerykańskiego kontynentu nie kryli natomiast wzruszenia, że wystąpili w ,,tak pięknej Katedrze”. Dumny z tego wydarzenia mógłby być św Jan Paweł II, który starał się łączyć w Bogu różne kultury. Stąd też w przeddzień jego 100 urodzin trudno o lepszy temat do wspomnienia.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu