Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNoc Toalet bydgoskim akcentem nocy muzealnej

Noc Toalet bydgoskim akcentem nocy muzealnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 maj 2020 21:29

Dzisiaj przypada Europejska Noc Muzeów, w Bydgoszczy pierwszy raz od wielu lat obchodzona jedynie symbolicznie, bowiem większość placówek muzealnych nie wróciła ze stanu lockdownu epidemicznemu. Wartym odnotowania akcentem jest Toaletowa Noc Muzeów zorganizowana przez Muzeum Mydła i Historii Brudu.

 

Istotnym elementem reaktywacji działania muzeów jest zapewnienie warunków sanitarnych, w przypadku Muzeum Mydła tematyka ta jest ujęta w nazwie. Poza ograniczonymi grupami, obowiązkowymi maskami, konieczne było też umycie rąk na wejściu. Tematem przewodnim była problematyka znana od początku ludzkości czyli związana z wydalaniem, którą w różny sposób na przestrzeni dziejów próbowano rozwiązać. Uczestnicy mogli posłuchać jak z problemem radzono sobie przez różne epoki historyczne. Muzeum Mydła i Historii Brudu zadbało o rekwizyty i stroje z różnych epok. Chętnych przez te kilka sobotnich godzin nie brakowało.

 

Można powiedzieć zatem, że choć skromnie, ale Europejska Noc Muzeów w 2020 roku w Bydgoszczy się odbyła. Muzeum Mydła i Historii Brudu z zachowaniem sanitarnych rygorów przyjmuje gości codziennie.

 

Tak natomiast Bydgoszcz tętniła przed rokiem:

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu