Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomimo interwencji policyjnej kibice oddali hołd papieżowi św. Janowi Pawłowi II

Pomimo interwencji policyjnej kibice oddali hołd papieżowi św. Janowi Pawłowi II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 maj 2020 20:24

Po godzinie 18:00 na alejach Jana Pawła II w Bydgoszczy został rozłożony na skarpie wizerunek św. Jana Pawła II. Tym symbolicznym gestem kibice Zawiszy chcieli oddać hołd polskiemu papieżowi. Pojawiły się wcześniej jednak komplikacje.

Pierwotnie kilkumetrowe płótno planowano rozłożyć o godzinie 17:00, ale już przed ta godziną wiadukty nad alejami Jana Pawła II były obstawione przez policyjne radiowozy. Do tego na miejscu pojawili się funkcjonariusze nieumundurowani, a także funkcjonariusze wyposażeni w lornetki i kamery, aby filmować ewentualne naruszenia. Policjanci zasugerowali, że rozłożenie wizerunku św. Jana Pawła II będzie odebrane jako działanie nielegalne (brak zgód ZDMiKP), co może skońćzyć się interwencją. Po jakimś czasie ludzie się rozeszli, policjanci rozjechali, wówczas kibice wraz z radnym Jerzym Mickusiem rozłożyli symbolicznie wizerunek papieża Jana Pawła II.

 

Historia się powtarza

1 maja 2012 roku, w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, w tym samym miejscu, w identyczny sposób kibice uczcili papieża Polaka. Na miejsce przybyli policjanci, którzy zatrzymali uczestników, natomiast wizerunek papieża zabezpieczono jako dowód rzeczowy. O sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce, dyskusję o interwencji policyjnej przeprowadzono również na sali sejmowej. W kolejnych latach kibice w podobny sposób oddali cześć papieżowi, nie dochodziło już jednak do żadnych incydentów. Dzisiaj zobaczyliśmy, że problem jednak powraca.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu