Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica pyta wojewodę – czy jesteśmy gotowi na drugą falę koronawirusa?

Lewica pyta wojewodę – czy jesteśmy gotowi na drugą falę koronawirusa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 maj 2020 16:14

W ostatnim czasie docierają do nas informacje o tym, że epidemia COVID-19 przygasa w Polsce, również w naszym województwie, nie można jednak wykluczyć, że dojdzie do nowej fali zachorowań, a zdaniem wielu ekspertów jest to nawet bardzo prawdopodobne. Poseł Krzysztof Gawkowski pyta publicznie wojewodę, czy jesteśmy na taką okoliczność przygotowani.

- Nie wiemy, czy w najbliższych tygodniach, miesiącach nie przyjdzie nowa fala koronawirusa – powiedział na briefingu przed Urzędem Wojewódzkim poseł Krzysztof Gawkoski - Dzisiaj zwrócę się do wojewody kujawsko-pomorskiego z pismem, w którym będę prosił o przestawienie przygotowania do drugiej fali koronawirusa. Pan minister Szumowski od kilku tygodni zapowiada, że pierwszy, najtrudniejszy etap już za nami, ale prawdopodobieństwo nastąpienia drugiej fali jest olbrzymie – dopóki nie będzie szczepionki, która uchroni nas przed tą chorobą, dopóty musimy być gotowi, że miejsca w szpitalach może zabraknąć, że maseczek i różnego rodzaju środków ochrony może być za mało. Dlatego zwracamy się z prośbami i pytaniami o konkretne informacje – czy szpitale Województwa Kujawsko-Pomorskiego są przygotowane na sytuację, gdyby chorych było więcej?


Gawkowski podniósł również problematykę przygotowania szkół - Wytyczne ministerstwa dają wiele uprawnień wojewodzie, to w rękach wojewody kujawsko-pomorskiego jest odpowiedź na pytanie czy bezpiecznie będzie w polskich szkołach i czy szpitale są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Nie może ten temat pozostać bez odpowiedzi, aby za 2-3 okazało się, ze nikt na tym nie panuje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu