Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa UKW kontynuacja władzy rektora

Na UKW kontynuacja władzy rektora

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 maj 2020 10:46
prof. Woźny z prof. Topolińskim (UTP) prof. Woźny z prof. Topolińskim (UTP)

We wtorek 19 maja odbyły się w społeczności Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wybory na funkcję rektora w kadencji 2020-2024. Jak informuje uczelnia – w tajnym głosowaniu najwięcej głosów uzyskał prof. Jacek Woźny, który funkcję rektora pełni od 2016 roku. Oznacza to kontynuację jego władzy. Prof. Woźny związany jest z Wydziałem Humanistyki UKW.

Jego konkurentem w tych wyborach był prof. Bernard Medlik. Za kadencji prof. Woźnego doszło do zacieśnienia współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym. W grudniu 2017 roku rektory UKW i UTP podpisali list intencyjny w sprawie zacieśnienia współpracy, czego przejawem mają być np. wspólne projekty badawcze.

 

Od marca z powodu epidemii działalność dydaktyczna uniwersytetów została znacząco ograniczona, ale uczelnie funkcjonują, nie tylko w sensie administracyjnym, czego przejawem były na UKW wybory rektora. Pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zajmują się też produkcją przejściówek do filtrów, aby umożliwić personelowi medycznemu z regionu, korzystanie z większej ilości masek ochronnych.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu