Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 00:12
Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe Wizualizacja

Jutro Rada Miasta po raz trzeci zajmie się wnioskiem o lokalizację inwestycji mieszkalnej w trybie spec ustawy z 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, nazwanej przez środowisko urbanistyczne Lex Developer. Poprzednie dwa wnioski Rada Miasta odrzuciła, jutro być może wyrazi zgodę na inwestycję.

 

W środę Rada Miasta zajmie się wnioskiem o zgodę o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. Lokalizacja inwestycji mieszkalnej w tym miejscu byłaby niezgodna z planem zagospodarowana przestrzennego, ale ze strony mieszkańców nie wniesiono uwag, jak to było w przypadku wcześniej rozpatrywanych przez radnych wniosków. W planowanym przy ulicy Igrzyskowej bloku mieszkalnym przewiduje się też funkcję organizacji żłobka. Opinia Architekta Miasta, choć wskazuje na naruszenie dokumentów planistycznych wydaje się dość neutralna. Stąd też w tej sprawie może dojść jutro do ciekawego głosowania.

 

Wcześniej developerzy w trybie spec ustawy wnioskowali o lokalizację budynków mieszkalnych przy ulicach Fieldorfa i Twardzickiego. Wobec tamtych lokalizacji pojawiły się glosy krytyczne ze strony mieszkańców, a także opinia MPU była dość negatywna, stąd też Rada Miasta nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Inwestorzy od decyzji bydgoskiego samorządu odwołali się do sądu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu