Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 00:12
Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe Wizualizacja

Jutro Rada Miasta po raz trzeci zajmie się wnioskiem o lokalizację inwestycji mieszkalnej w trybie spec ustawy z 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, nazwanej przez środowisko urbanistyczne Lex Developer. Poprzednie dwa wnioski Rada Miasta odrzuciła, jutro być może wyrazi zgodę na inwestycję.

 

W środę Rada Miasta zajmie się wnioskiem o zgodę o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. Lokalizacja inwestycji mieszkalnej w tym miejscu byłaby niezgodna z planem zagospodarowana przestrzennego, ale ze strony mieszkańców nie wniesiono uwag, jak to było w przypadku wcześniej rozpatrywanych przez radnych wniosków. W planowanym przy ulicy Igrzyskowej bloku mieszkalnym przewiduje się też funkcję organizacji żłobka. Opinia Architekta Miasta, choć wskazuje na naruszenie dokumentów planistycznych wydaje się dość neutralna. Stąd też w tej sprawie może dojść jutro do ciekawego głosowania.

 

Wcześniej developerzy w trybie spec ustawy wnioskowali o lokalizację budynków mieszkalnych przy ulicach Fieldorfa i Twardzickiego. Wobec tamtych lokalizacji pojawiły się glosy krytyczne ze strony mieszkańców, a także opinia MPU była dość negatywna, stąd też Rada Miasta nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Inwestorzy od decyzji bydgoskiego samorządu odwołali się do sądu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu