Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 00:12
Lex Developer po raz kolejny na Radzie Miasta. Tym razem prezydent bardziej życzliwe Wizualizacja

Jutro Rada Miasta po raz trzeci zajmie się wnioskiem o lokalizację inwestycji mieszkalnej w trybie spec ustawy z 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, nazwanej przez środowisko urbanistyczne Lex Developer. Poprzednie dwa wnioski Rada Miasta odrzuciła, jutro być może wyrazi zgodę na inwestycję.

 

W środę Rada Miasta zajmie się wnioskiem o zgodę o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. Lokalizacja inwestycji mieszkalnej w tym miejscu byłaby niezgodna z planem zagospodarowana przestrzennego, ale ze strony mieszkańców nie wniesiono uwag, jak to było w przypadku wcześniej rozpatrywanych przez radnych wniosków. W planowanym przy ulicy Igrzyskowej bloku mieszkalnym przewiduje się też funkcję organizacji żłobka. Opinia Architekta Miasta, choć wskazuje na naruszenie dokumentów planistycznych wydaje się dość neutralna. Stąd też w tej sprawie może dojść jutro do ciekawego głosowania.

 

Wcześniej developerzy w trybie spec ustawy wnioskowali o lokalizację budynków mieszkalnych przy ulicach Fieldorfa i Twardzickiego. Wobec tamtych lokalizacji pojawiły się glosy krytyczne ze strony mieszkańców, a także opinia MPU była dość negatywna, stąd też Rada Miasta nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Inwestorzy od decyzji bydgoskiego samorządu odwołali się do sądu.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Wojewoda: Sytuacja jest bardzo poważna

  W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1216 nowych zachorowań na COVID-19, w poniedziałek było to 1,5 tys. - Sytuacja jest bardzo poważna – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości z regionu