Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Zdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 18:07

W środę na zdalnej sesji Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć aktualizację Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, która praktycznie będzie nowym dokumentem. Jest to dokument znacznie bardziej ogólny od tej obowiązującej, w którym nie wskazano konkretnych inwestycji. Zdaniem zastępcy prezydenta Maria Wasiak to może być siła tego dokumentu w tych trudnych czasach.

Jedyną komisją merytoryczną, która zebrała się stacjonarnie przed sesją była Komisja Budżetu i Polityki Finansowej. W trakcie wtorkowego posiedzenia zastępca prezydenta Maria Wasiak ustosunkowała się do zarzutów, że projekt aktualizacji strategii jest zbyt ogólny, że nie wskazuje konkretnych inwestycji. Krytycznie do tej sprawy odnosiłem się również na Portalu Kujawskim - Jeżeli nowa strategia ma wyznaczać kierunki rozwoju Bydgoszczy to nie może być przepychana kolanem zdalnie

 

- Właśnie przez o, że skupialiśmy się na celach, a nie drogach do jego osiągnięcia i podchodziliśmy do strategii w taki sposób, że ona ma później funkcjonować z programami wdrożeniowymi, których sposób funkcjonowania wpisaliśmy metodologicznie do strategii i co do które będzie wymagane wykazanie spójności z celami strategicznymi, to można powiedzieć, że mamy taki system z jednej strony trzymania celów strategicznymi, a z drugiej strony pewnej elastyczności, zależności od zmieniających się okoliczności – wyjaśniała prezydent Maria Wasiak.

 

Jednocześnie zapowiedziała ona, że pod koniec roku, gdy będziemy mogli w większym stopniu ocenić skutki gospodarcze epidemii COVID-19, planowany jest przegląd Strategii w odniesieniu do rzeczywistości.

 

Komisja Budżetu i Polityki Finansowe Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt aktualizacji strategii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu