Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Zdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 18:07

W środę na zdalnej sesji Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć aktualizację Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, która praktycznie będzie nowym dokumentem. Jest to dokument znacznie bardziej ogólny od tej obowiązującej, w którym nie wskazano konkretnych inwestycji. Zdaniem zastępcy prezydenta Maria Wasiak to może być siła tego dokumentu w tych trudnych czasach.

Jedyną komisją merytoryczną, która zebrała się stacjonarnie przed sesją była Komisja Budżetu i Polityki Finansowej. W trakcie wtorkowego posiedzenia zastępca prezydenta Maria Wasiak ustosunkowała się do zarzutów, że projekt aktualizacji strategii jest zbyt ogólny, że nie wskazuje konkretnych inwestycji. Krytycznie do tej sprawy odnosiłem się również na Portalu Kujawskim - Jeżeli nowa strategia ma wyznaczać kierunki rozwoju Bydgoszczy to nie może być przepychana kolanem zdalnie

 

- Właśnie przez o, że skupialiśmy się na celach, a nie drogach do jego osiągnięcia i podchodziliśmy do strategii w taki sposób, że ona ma później funkcjonować z programami wdrożeniowymi, których sposób funkcjonowania wpisaliśmy metodologicznie do strategii i co do które będzie wymagane wykazanie spójności z celami strategicznymi, to można powiedzieć, że mamy taki system z jednej strony trzymania celów strategicznymi, a z drugiej strony pewnej elastyczności, zależności od zmieniających się okoliczności – wyjaśniała prezydent Maria Wasiak.

 

Jednocześnie zapowiedziała ona, że pod koniec roku, gdy będziemy mogli w większym stopniu ocenić skutki gospodarcze epidemii COVID-19, planowany jest przegląd Strategii w odniesieniu do rzeczywistości.

 

Komisja Budżetu i Polityki Finansowe Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt aktualizacji strategii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu