Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Zdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 18:07

W środę na zdalnej sesji Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć aktualizację Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, która praktycznie będzie nowym dokumentem. Jest to dokument znacznie bardziej ogólny od tej obowiązującej, w którym nie wskazano konkretnych inwestycji. Zdaniem zastępcy prezydenta Maria Wasiak to może być siła tego dokumentu w tych trudnych czasach.

Jedyną komisją merytoryczną, która zebrała się stacjonarnie przed sesją była Komisja Budżetu i Polityki Finansowej. W trakcie wtorkowego posiedzenia zastępca prezydenta Maria Wasiak ustosunkowała się do zarzutów, że projekt aktualizacji strategii jest zbyt ogólny, że nie wskazuje konkretnych inwestycji. Krytycznie do tej sprawy odnosiłem się również na Portalu Kujawskim - Jeżeli nowa strategia ma wyznaczać kierunki rozwoju Bydgoszczy to nie może być przepychana kolanem zdalnie

 

- Właśnie przez o, że skupialiśmy się na celach, a nie drogach do jego osiągnięcia i podchodziliśmy do strategii w taki sposób, że ona ma później funkcjonować z programami wdrożeniowymi, których sposób funkcjonowania wpisaliśmy metodologicznie do strategii i co do które będzie wymagane wykazanie spójności z celami strategicznymi, to można powiedzieć, że mamy taki system z jednej strony trzymania celów strategicznymi, a z drugiej strony pewnej elastyczności, zależności od zmieniających się okoliczności – wyjaśniała prezydent Maria Wasiak.

 

Jednocześnie zapowiedziała ona, że pod koniec roku, gdy będziemy mogli w większym stopniu ocenić skutki gospodarcze epidemii COVID-19, planowany jest przegląd Strategii w odniesieniu do rzeczywistości.

 

Komisja Budżetu i Polityki Finansowe Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt aktualizacji strategii.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza przybliża się do III ligi

  W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

  Etykiety: piłka nożna
 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

  - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

 • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

  W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu