Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRecesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

Recesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 czerwiec 2020 07:31

W tym roku na zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wydamy 16 mln zł. Ratusz rozpoczął już nabór do BBO w 2021 roku, w którym również będzie do dyspozycji 16 mln zł. Zasady będą takie same jak w tym roku.

Kwota 12 mln i 303,5 tys. zł będzie dedykowana na projekty osiedlowe. Środki te zostały rozdysponowane na poszczególne osiedla według parytetu liczby mieszkańców, tak iż każde osiedle ma zagwarantowany budżet. Prawie 3,1 mln zł to środki dedykowane na realizację projektów ponadosiedlowych. W tegorocznej edycji BBO będzie kontynuowane też realizowanie małych projektów osiedlowych, czyli np. organizacji jakiegoś wydarzenia – na realizacje tych projektów przewidziano pulę 773,5 tys. zł.

 

- Inaugurujemy dziś nową edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo pandemii koronawirusa i trudnej sytuacji finansowej samorządów, prezydent Rafał Bruski podjął decyzję, że oszczędności nie obejmą budżetu obywatelskiego. To oznacza kolejne 16 milionów złotych oddane w ręce Bydgoszczan - tłumaczy zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Każdy bydgoszczanin do 15 lipca może zgłosić swój projekty, które muszą jednak mieć oszacowane koszty. Następnie zostaną one zweryfikowane pod kątem merytorycznym, a w ostatnim etapie odbędzie się głosowanie, w którym każdy bydgoszczanin będzie mógł zagłosować na projekty na swoim osiedlu, a także na projekt ponadosiedlowy oraz mały projekt społeczny. Więcej o BBO można znaleźć na dedykowanej stronie, która także pozwala zgłosić projekt - https://www.bdgbo.pl

 

Projekty wybrane w tegorocznej edycji BBO przez mieszkańćów, będą zapisane do realizacji w budżecie miasta na 2021 rok.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu