Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzym większa firma, tym rzadziej korzysta z instrumentów Tarczy Antykryzysowej

Czym większa firma, tym rzadziej korzysta z instrumentów Tarczy Antykryzysowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 czerwiec 2020 12:08

55 procent firm (biorących udział w ankiecie skupionych w związku Pracodawcy Pomorza i Kujaw skorzystało z wsparcia w ramach rządowych instrumentów Tarczy Antykryzysowej. Sama ocena instrumentów oferowanych przez administrację rządową jest różna, czym mniejsze przedsiębiorstwo tym wyższa.

 

Pracodawcy Pomorza i Kujaw to jedna z największych organizacji pracodawców z siedzibą w Bydgoszczy. Skupia obecnie 208 firm, w badaniu ankietowym udział wzięło 141 przedsiębiorstw, z których 55% skorzystało z Tarczy Antykryzysowej. W przypadku mikroprzedsiębiorstw ze wsparcia skorzystało 70% ankietowanych, jeżeli chodzi o duże i średnie przedsiębiorstwa jest to już tylko 27%. Przedsiębiorcy wskazują na zbyt skomplikowane procedury i zbyt dużą biurokrację, wskazując, że pozytywnym wyjątkiem są jedynie instrumenty oferowane przez Polski Fundusz Rozwoju. Główną barierą w uzyskaniu wsparcia jest problem z wykazaniem spadków obrotów w wyznaczonych okresach. Przedsiębiorcy planują jednak dalej próbować.

 

W skali 1-10 średnia ocena instrumentów Tarczy Antykryzysowej to 4,64, najwyższa wśród mikroprzedsiębiorstw 4,92. Co jednak istotne, co czwarty badany podmiot ocenił wartość pomocy powyżej 5.

 

W podobnej skali kondycje swoich firm w kryzysie oceniono na średnio 5,16, najwyższej wśród średnich firm 5,5, a najniższej wśród mikroprzedsiębiorstw 4,32.

 

Główna obawa jaka dzisiaj dotyka bydgoskich przedsiębiorców to niepokój o zachowanie płynności finansowej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu