Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojsko chce kupić od UTP kompleks w centrum miasta

Wojsko chce kupić od UTP kompleks w centrum miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 czerwiec 2020 00:06

Główny kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mieści się przy ulicy prof. Kaliskiego w Fordonie, uczelnia posiada jednak również obiekty w centrum miasta. Polityka władz UTP dąży natomiast do konsolidacji uczelni przy głównym kampusie, stąd też przygotowywana jest inwestycja związana z jego rozbudową.

W 2018 roku w obecności ówczesnego wicepremiera Jarosława Gowina podpisano umowę, na mocy której Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rozbudowę fordońskiego kampusu przeznaczy 30 mln zł (wartość całej inwestycji szacuje się na 47 mln zł). Inwestycje zobowiązał się wesprzeć również marszałek województwa.

 

Uczelnia chcąc pozyskać wkład na tę inwestycję przez lata prowadziła rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, w sprawie sprzedaży Województwu Kujawsko-Pomorskiemu budynku przy ulicy Kordeckiego 20. Jest on oddalony dość daleko od fordońskiego kampusu, przez co uniemożliwia płynne przemieszczanie się studentów pomiędzy zajęciami, stąd też jego zbycie wpisywało się w politykę konsolidacyjną. W 2017 roku Urząd Marszałkowski wycofał się z rozmów.

 

W poniedziałek na UTP gościł minister Łukasz Schreiber, wraz z wiceministrem MON Sebastianem Chwałkiem, wizyta w głównej mierze dotyczyła prezentacji zbudowanego w ciągu zaledwie kilku tygodni przez bydgoskich naukowców prototypu respiratora UMC01, o którym wielokrotnie pisaliśmy. Uczelnia informuje, że w trakcie tej wizyty wiceminister Chwałek miał poinformować, że w Ministerstwie Obrony Narodowej zapadła decyzja o kupnie budynku przy ulicy Kordeckiego.

 

Portal metropoliabydgoska.pl informuje, że w trakcie piątkowej debaty kandydatów na nowego rektora UTP, urzędujący rektor prof. Tomasz Topoliński, który zabiega o kolejną kadencję, poinformował, że budynek ma być zbyty za cenę 16,5 mln zł.

 

Nowego rektora poznamy w piątek 5 czerwca.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu