Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW bydgoskim żłobku jednak nie stwierdzono COVID-19. Takie podejście podważa zaufanie do oficjalnych statystyk

W bydgoskim żłobku jednak nie stwierdzono COVID-19. Takie podejście podważa zaufanie do oficjalnych statystyk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 czerwiec 2020 14:01
W bydgoskim żłobku jednak nie stwierdzono COVID-19. Takie podejście podważa zaufanie do oficjalnych statystyk Fot: Martin Lopez

Od wtorku decyzją służb sanitarnych jest zamknięty żłobek ,,Słoneczko” w Bydgoszczy, po tym jak test u jednej opiekunek stwierdził obecność koronawirusa. Wczoraj po południu pojawiła się jednak informacja, że kobieta jest zdrowa, czyli błędnie uznano ją za chorą. Żłobek na razie jest jeszcze zamknięty.

Niemal każdy kto korzysta z mediów społecznościowych zapewne nie raz otarł się o informacje sugerujące, że COVID-19 to wymysł medialny, nazwiemy te informacje fake newsami. Stąd też szczególnie ważne jest, aby władze transparentnie informować o przypadkach zarażeń i zgonów. Jest to też jakaś odpowiedzialność mediów za uczciwy przekaz.

 

We wtorek do mediów dotarła nieoficjalna informacja o stwierdzonym przypadku, z racji tego, że żłobek decyzją sanepidu był zamknięty, to było naturalne, że opinia publiczna będzie się tym interesować. We wtorek po południu sanepid potwierdził pozytywny test, ale w sprawozdaniu o sytuacji epidemicznej nie został on jeszcze ujęty. Dopiero w środę wieczorem ujęto ten przypadek w sprawozdaniu, gdy krążyły już wypowiedzi sanepidu, że kolejne badania potwierdziły, że ta osoba jest zdrowa. Dopiero dzisiaj przed południem wojewoda wycofał uznany wczoraj przypadek zakażenia.

 

Skoro robiono kolejne testy, to oznacza, że była wątpliwość co do zarażenia tej osoby, jak się okazało słuszna. Dlaczego zatem ujęto ją w statystykach, gdy zgony z powodu COVID-19 do statystyk potrafiono nawet z tygodniowym opóźnieniem dopisać?

 

Dzisiaj wojewoda poinformował o dwóch nowych przypadkach zarażeń w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Największa liczba zakażeń od początku stycznia – liczby pokazują już trzecią falę COVID-19

    W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 949 zakażeń COVID-19, liczby powyżej dziewięciusete nie było u nas już dość dawno, najprawdopodobniej musimy się przygotować, że dzienne raporty powyżej tysiąca staną się ponownie normą, a nawet przygotować się na potencjalne dni powyżej dwóch tysięcy. Zdaniem rządowych ekspertów kulminacja trzeciej fali powinna nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

    Etykiety: covid19
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu