Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Dbamy o Bydgoszcz” - aplikacja ma usprawnić kontakt obywateli z odpowiedzialnymi za Miasto

,,Dbamy o Bydgoszcz” - aplikacja ma usprawnić kontakt obywateli z odpowiedzialnymi za Miasto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 czerwiec 2020 15:17

Mieszkańcom Bydgoszczy została udostępniona nowa aplikacja ,,Dbamy o Bydgoszcz” która ma służyć eliminowaniu usterek jakie się mogą pojawiać w przestrzeni publicznej. Aplikację można pobrać na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz IOS, a także można z niej korzystać z komputera, poprzez przeglądarkę – wystarczy wejść pod adres dbamy.bydgoszcz.pl.

- Miasto jest żywym organizmem i w każdej chwili coś w którymś miejscu miasta się dzieję. Pojawiają się też tematy, które są dla mieszkańców kłopotliwe jak: uszkodzenie znaków, dziura w jezdni. W interesie zarówno mieszkańców, jak i w interesie miasta jest to, aby ta informacja pomiędzy mieszkańcem, a miastem jak najszybciej – wyjaśnia przyczyny stworzenia specjalnej aplikacji skarbnik miasta Piotr Tomaszewski – I co ważniejsze, aby ta informacja trafiała w obie strony.

 

Działanie w dwie strony, to według Tomaszewskiego nie tylko to, że mieszkaniec może zgłosić jakiś problem, ale też to aby obywatel otrzymał odpowiedź czy i kiedy dany problem zostanie naprawiony. Poprzez aplikację możemy zgłaszać różnego rodzaju uszkodzenia infrastruktury, a także przepełnione śmietniki czy tzw. dzikie wysypiska. Możemy zgłosić porzucony wrak samochodu, albo anonimowo poinformować o spalaniu śmieci.


W aplikacji mamy zdefiniowane kategorie, które odpowiadają najczęściej pojawiającym się problemom. Pozwala ona na wskazanie na mapie dokładnego miejsca występowania problemu oraz zrobienie zdjęcia, aby w ten sposób jak najbardziej usprawnić podjęcie interwencji (prosi się o robienie zdjęć w jak najszerszym planie, aby pozwalały one szybko ustalić gdzie np. znajduje się dziura w jezdni). Zgłoszenia w zależności od wybranej kategorii, będą trafiały bezpośrednio do odpowiednich komórek, co przyśpieszy czas reakcji. Jeżeli zgłosimy np. uszkodzone znaki, albo dziury w jezdni, to nasze zgłoszenie trafi do odpowiedniego wydziału w zarządzie dróg.

 

Konieczne jest zarejestrowanie się w aplikacji.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu